Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-ETK vagy SE-ETK, ápolás...

PTE-ETK vagy SE-ETK, ápolás és betegellátás? Ezen belül melyik szakirány?

Figyelt kérdés
Leginkább a dietetikus érdekel, de bármelyik képzésről érdekelnek tapasztalatok. Melyik iskolát válasszam? Melyikkel lehet elhelyezkedni? Milyen a fizetés gyakorlatban?

2014. aug. 8. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
PTE,a dietetikát el lehet felejteni..helyette gyógytornász vagy ápoló :)
2014. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az SE-ETK-ra járok, úgyhogy elfogult vagyok :) Párom a PTE-ETK-ról jött át, mert nem szerette annyira (több csoporttársnőm is egyébként onnan jött át). Nálunk nagyon színvonalas az oktatás, sokat követelnek, de okkal. Azt tudnod kell, hogy egyik egészségügyis szakmának sincs jó bérezése, tehát a kezdő fizetés szinte mindnél diplomás minimálbér (nettó 80ezer...). A dietetikus annyiban rossz, hogy nagyon telített, szinte kihalásos alapon működik, tehát elég nehéz vele elhelyezkedni. A gyógytornásznál kicsit jobb a helyzet, mentőtiszt/ápoló/szülésznő ebből a szempontból sokkal jobb, viszont eléggé kötött a munka, sok az ügyelet, ilyen szempontból a gyógytornász/dietetikus szabadabb.
2014. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem egyértelmű,hogy PTE :)

SE-az elméletre megy rá,de gyakorlatban nagyon rosszak

2014. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha van még valakinek véleménye nyugodtan írja le :). Mindenféle véleményre kíváncsi vagyok. :)
2014. aug. 8. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as, egyáltalán nem "rossz" a Semmelweis gyakorlatok szintjén, de az való igaz, hogy kevesebb, mint kéne (ez mondjuk az összes egészségügyis egyetemen így van!). Viszont itt legalább rendesen belénk verik az elméletet, kismillió gyakorlati óra van a demonstrációs termekben (ahol rendes és új szimulációs eszközök vannak), csak nem vagyunk eleget "terepen", de ez Pécsen sem jobb...
2014. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!