Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőr szeretnék lenni, hova...

Rendőr szeretnék lenni, hova kellene továbbmennem gimnáziumból?

Figyelt kérdés

Idén leszek végzős és az eredményeim elég jók. Szeretnék rendőr lenni, de semmiképp sem közrendőr, hanem valami féle irodai munkát végezni, illetve érdekel a pszichológia is és úgy tudom a rendőrségnél ezt lehetne hasznosítani. SZóval érdekelne a véleményetek, hogy hova kellene továbbmennem, esetleg előtte pl egy Szegedi Rendészeti Szakközépiskola és utána egyetem? Fogalmam sincs mit kellene tanulnom, hogy ne közrendőr lehessek.

Értelmes válaszokat várok. L/17



2014. aug. 8. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod van ez a Rendészeti Egyetem. De tudod, a Google a barátod, ő megmondja...
2014. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nke-rtk. ez tisztképző a szakok 70%a leginkább irodai, viszont 3 év kemény tanulás mellett van testedzés/ kiképzés is. Pszichológiával kevés az esélyed a rendőrségen való elhelyezkedésre.
2014. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NKE-RTK ahogy az előző írta, itt inkább irodai munkát végeznek, ezek nem járőrök, hanem tisztek. Bűnügyi nyomozó, pénzügyi nyomozó, határrendészet stb szakok, felvin minden fennt van, és az egyetem honlapján is. A magyar és a történelem, esetleg a matek, ami érettségi követelmény ezen a szakon, esetleg belügy rendészeti alapismeretek, ha abból érettségizel, de felesleges szerintem, magyar és töri, amire nagyon tanulj, mert elég magas a ponthatár, bűnügyi nyomozó például 400 fölött, de a határrendészetin is 342 volt idén, úgyhogy, ha nem pont bűnügyi nyomozó akarsz lenni, akkor sem árt 370 pont körüli értéket összeszedni az érettségin. Esetleg emelt érettségit is tehetsz töriből, vagy magyarból, hogy jobban meg legyen a pontszám, de ha tudsz két nagyon jó középszintüt írni, például 90% magyar és 85% töri, és esetleg van nyelvvizsgád, akkor duplázással 378 pontod lenne. Ez csak egy példa volt. Emellett alkalmassági vizsga is van, ami egészségügyi, fizikai felmérésből, pszichológiai tesztből, és pályaorientációs beszélgetésből áll. Érdemes tehát tornázni, futni, edzeni, hogy fizikailag is felkészült legyél. Emellett IQ teszteket tölthetsz ki netről ingyeneseket, jó, ha készülsz ebből is. Ezt az évedet szánd rá a tanulásra nagyon!
2014. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Emelt magyar érettségit teszem, illetve van egy emelt angolom és középfokú nyelvvizsgám.
2014. aug. 14. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
az emelt angol nemjo az NKE-re.
2014. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaja, mindenképp tegyél egy emeltet magyarból, vagy töriből, nehogy úgy járj, mint az ismerősöm, hogy emelt angolja volt, de nem volt meg a pontszáma, mivel az nem jó oda. Amúgy történelem érettségin nem gondolkodtál emelt szinten? Nem befolyásolásként, csak a magyar a többség szerint a legnehezebb emelt, de ha te sokat olvasol, és érted, akkor oké.
2014. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!