Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova lenne érdemes mennem...

Hova lenne érdemes mennem tovább tanulni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most megyek 8.-ba,és fogalmam sincs hova menjek tovább tanulni. Hajdú-Bihar megyében szeretnék tovább menni szakközépbe.

Matematika a kedvenc tantárgyam. 4-es vagyok belőle.

Magyar nyelv/irodalom: egységesen 4-es.

Az angol az a tantárgy amit nagyon nem szeretek. Abból 2-es vagyok.

Valami szépítkezés terén szeretnék inkább elhelyezkedni, vagy ahol a matematikát hasznosítani tudom. Inkább Debrecenbe szeretnék menni. Vagy esetleg pincérnek,cukrásznak?

Lány vagyok. A hasznos válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2014. aug. 10. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg pincérnek,cukrásznak?


Jó választás lenne. Élelmiszer Szakközép ha van ott olyan suli.

2014. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azzal jól lehet keresni?
2014. aug. 10. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:

De jól ám, ha sikerül kifogni majd egy vállalkozót,akinek cukrászdája, vagy étterme van. Ha szorgalmas vagy,v leszel, és a területeden megismerkedsz ott levő emberekkel, készségesen érdeklődsz, esetleg ha ott lesz az ideje, akkor a szünetekben besegítesz, megszeretteted magadat, lesz jövőd, talán még jól fogsz keresni is.

Mivel vidéki vagy, ezért a legfőbb célod az legyen, hogy elvégezd a sulit, és legyen állásod, ebben az állás, munkanélküli világban.

Azért még korai a kérdésed, hisz" csak most fogsz 8-ba indulni, általában, fél év után kell megjelölni, hogy mit, és hová szeretnénk jelentkezni, ha kijártuk az általánost. Nos addig még változhat az elképzelésed,

akár fodrásznak, kozmetikusnak is tanulhatsz, hisz" írod

"Valami szépítkezés terén szeretnék inkább elhelyezkedni,"

ha kereskedelmi sulival fogsz rendelkezni, esetleg ilyen szépítkezési" boltokban eladó is lehetsz.

Itt Pesten keresik a fiatal lányokat, hölgyeket, ilyesmi boltokba,Illatszer- vegyes kereskedés, akárcsak a Cukrászdákba.

Talán sikerült elfogadható válasz adnom.

persze a döntés a tiéd, gondolom a szüleid jóváhagyásával.

2014. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amiben jó vagy ,azzal lehet jól keresni..
2014. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) már könnyebb a szemszögemből :)
2014. aug. 11. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Sem pincér-cukrász, sem szépítkezés vonalon nem fogsz jól keresni, kivéve valamilyen extrém szerencsés állapot esetén, de az is külföldön valószínű csak, ahhoz pedig az idegen nyelv ugye alap lenne (amúgy is az nagyon fontos, bármilyen szakmát választasz). A pincér-curkász szakma ráadásul nagyon melós is, fárasztó, idióta munkabeosztással, semmiképp sem javaslom. Ha jól kereső szakmát akarsz, akkor a jó matekkal meg természettudományokkal leszel előrébb. Közgáz szakközépnek a Bethlen, de ott az angol kelleni fog. A TEVA miatt adódik a vegyipari, nem tudom milyen a színvonal, de biztosan többre mész, mint cukrászként-kozmetikusként. Ha meg a számítástechnika érdekel, akkor a Mechwart nagyon jó suli, persze ott nem sok lány lesz az osztályodban, de épp emiatt valószínűleg népszerű leszel:)
2014. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!