Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes tanárnak tanulnom, el...

Érdemes tanárnak tanulnom, el tudok vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érdemes-e neked, nem csak azon múlik, el tudsz-e vele helyezkedni.

Egyébként elég sok tanár dolgozik ,szóval úgy tűnik, el lehet helyezkedni vele. Más kérdés, hogy bizonyos szakokkal hamarabb találsz munkát.

2014. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is nagyon ezen gondolkodom most. De én elsősorban nemcsak az elhelyezkedés miatt, hanem a saját kompetenciáim miatt is vagyok döntésképtelen....
2014. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Milyen szakokat ajánlatok?
2014. aug. 6. 19:43
 4/11 anonim válasza:
8%
rabszolga
2014. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Machen ***** válasza:
100%
Matek, fizika tanár nagyon keresett. Ha jó vagy különórákat is adhatsz, és megkeresheted így a fizetésed kb 2x-esét is akár.
2014. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizika tanárból kevés van, jóból még kevesebb.
2014. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen szakokat ajánlatok?"


- Elsősorban azokat, amelyek érdekelnek.

Amúgy meg jelenleg kémiatanárból van a legnagyobb hiány.

2014. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pokiloki ***** válasza:
0%

GYEREKEK, ha rám halgatsz akkor nem mész tanárnak mivel nagyon sok van belőle és a nyugdíjas tanárokat is bőven időn túl alkalmazzák a sulik. Nálunk pl a kémia tnő és a fizika tanár bőven nyugdíjas és még vígan tanít a suliban. Nem azért mert nem volt jelentkező , hanem azért mert akik kijönnek azok úgymond ,,gagyi koppintások ,, a régi tanári képzésekhez képest. Emelett csak akkor tudsz állást találni ha van egy kissebb ismeretséged a sulikba (mert gondolom környékbelibe készülnél) , gondolok itt

-szűleid ott tanítottak / takarítottak

-oda jártál és már NAGYON JÓL ISMERNEK.

-stb

Ha ezeknek nem felelsz meg akkor sajna nagy valószínűséggel kidobhatod a tanári diplomádat a kukába. Nekem elhiheted. Példa.: Egy nagy multicégnél vagyok diákmunkán 2 éve és a soron nem egy tanári diplomával dolgozik ott nettó 100.000Ft ért (az én műszakomban például akit most össze tudok számolni 5ember-->ezek azok akiket ismerek és ott dolgoznak ahol én). Tehát hulladék diplomát ne válasz. Ha meg mégis akkor matek kémia fizika biológia. Lehetőleg 2-3 kell ha vinni akarod vmire.

2014. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A #8 válaszolót hagyd figyelmen kívül: a személyes példáját nagyítja fel, és látható, hogy gőze nincs a valódi helyzetről (értsd: pl. nem látja, hogy valaki azért nem tud elhlyezkedni, mert a szakpárja problémás, vagy ő maga alkalamtlan a pályára).

(Az első válaszoló vagyok, és nem mellékesen tanár, aki az osztott tanárképzésben végzett, és sok más volt szaktársával együtt baromi hamar elhelyezkedett. Az iskolában, ahol dolgozok még mindig vannak betöltetlen pozíciók, melyet szívesen rábíznak pályakezdőre. Szóval ennyit arról, hogy mekkora trágya diploma ez.)

2014. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató, és kevésbe bíztató válaszokat.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy mennyi fizetésre számíthatok?

2014. aug. 7. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!