Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly felvételt nyertem a...

Tavaly felvételt nyertem a Szegedi Tudományegyetemre TTIK Biológia BSc szakra, a lényeg, hogy első félévet sem tudtam befejezni egészségügyi okokból, mit tudok tenni ( lenn )?

Figyelt kérdés
Szóval elkezdtem a sulit, de nagyon súlyos egészségügyi problémáim lettek, ami miatt nem is foglalkoztam a dologgal, be se mentem a TO-ra, az első szemeszteremen már a ZH-kat sem írtam meg, nem is vizsgáztam, majd a következő félévre nem vettem fel egy kurzust sem, folytathatom a tanulmányaimat? Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben érdemesebb volna levelezőre átmenni? Mert az egészségemben, nem törvényszerű, de lehetnek ilyen mélypontok még.

2014. aug. 10. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a TO-n keresztül passziváltattad magad, akkor ha jól tudom "nem bejelentett passzív" státuszban vagy. Talán ilyenkor fogynak ugyan úgy az államilag támogatott féléveid. De ezt a TO-n kellene megkérdezni. Ha még most akarod folytatni, akkor minél előbb intézd el, mert 18.-án indul a kedvezményes kurzusfelvétel.
2014. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat, ment a zöld ujj!
2014. aug. 10. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elhasználtál eddig esetedben 1 db. állami támogatott félévet. (Passzív félévnél nem fogynak az állami féléveid, ha bejelentett ha nem bejelentett.)

Második féléved passzívan minősült. Viszont nagyobb probléma hogy első félévedben nem szereztél kreditet, azaz 2. féléveben ha(estedben ez a most őszi félév lesz)nem szerzel legalább 30 kreditet akkor áttesznek fizetőse. Levelezőre ha átmész akkor fizetős szel, és két lezárt félév után tudsz átjelentkezni. Egy új felvételi sokkal jobb ötlet lett volna levelezőre, ha ez megoldás lenne neked.

2014. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy minél hamarabb bemegyek a TO-ra és kérdezősködöm egy kicsit, ha nem tudnak segíteni, kénytelen vagyok otthagyni az egyetemet, sajnos betegséggel együtt, főleg az enyémmel, nagyon nehéz csinálni, sokszor az egészséges ismerőseimet is megviseli az egyetem. Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 10. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!