Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak továbbtanulásra Biológia irányába?

Figyelt kérdés
A fizikoterápiára gondoltam. Valaki aki ezzel foglalkozik tudna nekem írni a szakmáról? Mindent amit tud, ha lehet :). Egy gyógytornászt is szivesen meghallgatnék. Körülbelül hogy milyen emelt tantárgyak kellenek, milyen volt az iskola, milyen tantárgyak voltak, nehéz volt e, kb. Mennyit keresnek ( ha szabad kérdeznem), melyik suli, hol lehet elhelyezkedni? Tovább lehet e fejleszteni a tudást, Megéri e ezt választani? Bármilyen másik biológiával kapcsolatos továbbtanulási lehetőségek érdekelnek, csak az orvoslás nem. Ahhoz nem vagyok elég kitartó. Nekem az már túl sok lenne. Olyan lehetőségek is érdekelnek, amivel tudok segíteni az embereken :).

2014. aug. 10. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fizikoterápia az felsőfokú szakképzés, mint pl. a fogászati asszisztens, nővér, mentőtiszt (ezek van főiskolán is). Akkor van még sugárterápiás asszisztens, radiológiai asszisztens. Meg gyógyszertári (szak)asszisztens is.

Van olyan, hogy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus, az az egyik nagy szerelmem :)

2014. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudnál az utolsóról kicsit beszélni?
2014. aug. 10. 23:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

biológus és onnan szakosodni majd tovább? sokfelé lehet folytatni

biomérnök?

gyógyszerészből/vegyészből gyógyszerkutató?


gyógytornászt nem tudom, egyet sem ismerek.

2014. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh úgylátom sok a választék :) a gyógyszerészt kihagynám. Nem vagyok kitűnő kémiából :( a biológus pontosan mit csinál?
2014. aug. 10. 23:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eléggé szerteágazó, attól függ, hogy mire szakosodsz és akkor is nagyon sokfelé helyezkedhetsz el. Végezhetsz MRI, CT vizsgálatokat, ultrahangozhatsz, de akár mintákat is értékelhetsz ki a laborban, sőt kutatni is lehet vele, bár az ritkább.

Én ha arra mennék, akkor a rendőrségnél akarnék elhelyezkedni vele.

2014. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elég nehéz lehet :(
2014. aug. 10. 23:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a biológusra már volt itt is kérdés, akkor jókat válaszoltak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


akiket tudok, az a vírusokkal foglalkozik, a másik pedig a talajgombákkal, a harmadik meg egy biológiai kutatócégnél van és fogalmam sincs mit csinál, de úgy gondolom sokat keres.

2014. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kell tanulni. Erős a kémia és a biológia. De ha a biosszal mégy tovább, akkor az egyetemen jár mellé a kémia és a biokémia, ez ilyen járulékos dolog.
2014. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. aug. 10. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!