Van olyan aki sikeresen elhelyezkedett Anglisztikai diplomaval? Mit lehet elerni ezzel a diplomaval vagy csak ezzel is a feneket lehet torolni? Olyan erdekel, aki ismeros nelkul tudott elhelyezkedni, nem protekcioval.

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 19:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az alapszakos diplomára gondolsz, azzal nem sokra mennek, bár ismerek olyat, aki kiment Angliába szerencsét próbálni. Mások elvégeztem tolmácsképzét vagy egyszerű mesterképzést, és úgy el tudtak helyezkedni.

Mindenesetre én ott végeztem pár éve, de senkit nem ismerek, aki azóta gyorsétteremben vagy büfében dolgozna.

2014. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A mester kepzessel egyutt ertettem. Bocs, hogy azt nem irtam. En most vagyok kint angliaban es meg is van a Cambridge- i felsofoku vizsgam vagyis elvileg az irasbeli eredmenyt meg nem kaptam meg. :) Szoval tervezzuk a ferjemmel, hogy hazamegyunk a jovo ev vegen es szeretnek elmenni egyetemre es szerezni valami hasznos vegzettseget. Es mivel imadom a nyelveket es az angol mostanaban igen jol is megy erre gondoltam. ( Nemet is megyeget kul) De nem tudom mennyire eletkepes vagyis hogy munkam is lesz utana. Mert az nagyon fontos. Idegenforgalmi felsofoku vegzettsegem van (OKJ), de nem sokra mentem vele azert vagyok most itt.
2014. aug. 14. 20:05
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Alapvetően elhelyezkedni az tud vele, aki nélküle is tudna, legfeljebb a munkáltató számára fontos, hogy legyen diplomája. Ha hasznos végzettséget szeretnél, akkor nem igazá ajánlom ezt a szakot. Ráadásul minden szak haszontalan, ha az ember azt sem tudja, mit kezdjen vele.
2014. aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ezt most nem nagyon ertem. Hogy tudnal pl angol tanar lenni vegzettseg nelkul es miert vegeznek el az emberek ha nelkule is felveszik oket. kicsit ertelmetlen. ????????
2014. aug. 14. 20:17
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem, egyáltalán nem értelmetlen: itthon nem lehetsz tanár anglisztika szakos diplomával. Ahhoz angoltanári diploma kell.
2014. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Anglisztika


Akkor ez a tajekoztato miert irja?

Anglisztika



A végzettséggel megcélozható állások:


- Angoltanár: nyelviskolában, gimnáziumban vagy szakközépiskolában osztályoknak, tanulócsoportoknak és egyénileg angolt, vagy még egy másik nyelvet is oktat, a diákok igényeihez igazodva különböző típusú tanfolyamok, órák keretében, miközben a grammatika és az adott kultúra változásait folyamatosan nyomon követi és beépíti a tananyagba, valamint saját tudását is frissíti.


- Tolmács: különböző rendezvényeken, konferenciákon, tárgyalásokon, alkalmi összejöveteleken a program céljától és tematikájától függően anyanyelvről idegenre vagy idegen nyelvről anyanyelvre fordítja a programszöveget a külföldi résztvevők számára. Sokszor ő fogadja az üzleti partnereket, vendégeket a repülőtereken, illetve városnézésen, üzemlátogatáson kíséri a delegáció tagjait. Elhelyezkedhet nagyvállalatoknál, a médiában, vagy a diplomáciában, de szabadúszóként is tevékenykedhet.


- Fordító: a kapott írásos szövegeket, dokumentumokat, levelezéseket fordítja idegen nyelvre vagy az anyanyelvére a lehető legpontosabban, illetve a nyersfordítást a kívánt formára alakítja. Sok esetben szakosodik egy bizonyos tudományterületre és leginkább fordító irodákban, nyelviskolákban találkozhatunk vele.


- Idegenvezető: meghatározott területen, egy településen, vagy a természetben bemutatja a látogatóknak a nevezetességeket, érdekességeket, amelyre előtte alaposan felkészül, vagy egy szervezett csoportot kísér utazása ideje alatt. Munkakörébe tartozik a turisták irányítása és zavartalan szórakozásuk, tájékozódásuk biztosítása minden szinten, így szervező feladatokat is ellát, valamint elszámol a megbízóval, amely rendszerint egy utazási iroda, vagy múzeum.


- Kapcsolattartó: Magyarország és az adott célnyelvi országok közötti kulturális, gazdasági vagy nyelvi közvetítő munkát végzi például a diplomácia területén, nemzetközi, vagy civilszervezeteknél, de legtöbbször egyszerűen egy cég külső partner- és ügyfélkapcsolatait ápolja, vagy különböző feladatkörre szakosodott osztályok között segíti a kommunikációt egy intézeten belül.


- EU pályázatíró: az EU térségében adódó új pályázati lehetőségek felkutatását és az erről való tájékoztatást végzi, mind az adott vállalat vezetősége, mind az üzleti partnerek felé. A szükséges adatok és dokumentumok megszerzése után megírja a pályázat szövegét idegen nyelven, és a megrendelő rendelkezésére bocsátja a cégéről kért információkat. Főként uniós projekt- vagy pályázati tanácsadó irodákban kaphat állást, de bármilyen más sűrűn pályázó intézménynél is szükség lehet a munkájára.


- Vezetői asszisztens: elsősorban főnöke teendőit, programjait koordinálja, fogadja közvetlen tárgyalópartnereit, összehívja az igazgatói üléseket, intézi a külföldi utazások repülőjegy- és szállásfoglalását, kapcsolatot tart a cég partnerirodáival.


Ahol az oklevél még hasznos lehet:


- Lektor: egy kiadás előtt álló írásműről szakmai, ideológiai, vagy stiláris szempontból véleményt alkot, elbírálja és javítja az esetleges hibákat, és megjelenésre, előadásra előkészíti, valamely kiadóvállalat, folyóirat, színház, vagy rádió megbízásából, illetve ezek munkatársaként.


- Műfordító: irodalmi műveket fordít egyik nyelvről a másikra, amely tevékenységben magas szintű nyelvismerete és írói vénája segíti, legtöbbször maga is író, vagy irodalmár. A művészekhez hasonlóan ő is szabadúszóként tartja el magát, vagy könyvkiadókhoz, folyóiratokhoz szerződik.


- Idegenforgalmi menedzser: megtervezi, szervezi, meghirdeti és lebonyolítja az adott utazási iroda turisztikai programjait, beleértve az utazás és a szállás előkészítését is. Az ütemterv kialakítása során felméri a belföldi keresletet, és kalkulációkat készít. Ezt követően, tárgyal a partnerekkel, és szerződést köt velük, majd tájékoztatja az utasokat a különböző lehetőségekről.


- Üzletkötő: kiépíti az adott gazdasági szervezet üzleti kapcsolatait, piackutatást végez, ajánlatot tesz, kér és fogad el a cég profiljának megfelelő termékekre vagy szolgáltatásokra, mérlegeli a kockázati tényezőket, szerződést köt, és képviseli a megbízóját a különböző kiállításokon, vásárokon, termékbemutatókon.


- PR referens: piackutató, reklám- és marketing tevékenységet végez egy adott cég érdekeit szem előtt tartva, vizsgálja a termékek, szolgáltatások piaci lehetőségeit, eladhatóságukat, gyakoriságukat, kutatja a fogyasztók vásárlási szokásait és kereskedelmi, értékesítési terveket állít össze és valósít meg.

2014. aug. 14. 20:28
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Honnan tudjam, hogy miért írja ezt? Közoktatásban már évek óta csak tanári diplomával lehet dolgozni (törvény szerint nem pedagógus végzettségű személy nem tarthat délelőtti foglalkozást). A nyelviskoláknál idén szigorodtak az akkreditáció feltételei, melynek köszönhetően már ott se nagyon foglalkoztatnak nem tanári végzettségi embereket. Hozzáteszem: nem véletlenül. Egy anglisztikás sehol sem sajátítja el a szükséges módszertani ismereteket. Elhiszem, hogy vannak született tanárok, de sajnos pont azért van olyan rossz hírük a magántanároknak, mert már midnenki tanítaná a nyelvet, aki csak beszéli, de sokan közülük erre alkalmatlan, vagy csak tudatlan hozzá.


Egyébként a többit sem lehet komolyan venni. Pl. pályázatíráshoz jogi ismeretek kellenek, de az sem világos, hogy ugyan hol a fenében tesz szert valaki PR meg marketinges ismeretekre anglisztika képzésen. Üzletkötő legfeljebb MLM rendszerben leszel, a többi meg leginkább azon ugrál, miket tud valaki nyelvtudása birtokában, csak azt felejti el, hogy tolmácsolni, fordítani, lektoriálni, idegenvezetést művelni mind egy szakma, amelyhez a nyelv szükséges, de nem elégséges alap, és ki kell tanulni.

2014. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha valamit, akkor fordítani tanulnak az emebrek anglisztikán, de nem annyit, hogy az elég legyen egy hivatásos fordító számára.
2014. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
akkor most az anglisztika mire jo? mi is ez?
2014. aug. 14. 21:25
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

2013 óta , aki tanár akar lenni és akkor kezdte az egyetemi tanulmányait már csak 2 szakos osztatlan tanárképzésben tud részt venni.

Tehát anglisztikával nem. Akik már képzésben vannak csak nekik van lehetőség tanárrá válni, ha fekvették a pedagógiai modult.

2014. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!