Van olyan aki sikeresen elhelyezkedett Anglisztikai diplomaval? Mit lehet elerni ezzel a diplomaval vagy csak ezzel is a feneket lehet torolni? Olyan erdekel, aki ismeros nelkul tudott elhelyezkedni, nem protekcioval.

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 19:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor is többre becsülnek pl egy orvost mindenütt szerintem. Ez az anglisztika nekem olyan "nem tudom mit kezdjek magammal, de egyetemet akarok" jellegűnek tűnik igazából.
2014. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Eléggé szomorú, ha embereket a végzettségük alapján becsülnek meg. Egyébként meg ez semmitmondó érv, és amúgy is elég kevés magában ahhoz, hogy az anglisztikát teljesen értéktelennek minősítsük. Én erre jártam, és azért általánosságban nem igaz, hogy a többség nem tudja, mit akar kezdeni magával, ellentétben más szakokkal (mint pl. magyar).
2014. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#16- Szeritnem te az ELTEre járhattál hogy nem tanultál semmi specko szókincset. Itt a Károlin lehet ám Anglisztika BA-n specializálódni pl.szakforditoira és itt a jogi/gazdasági szalnyelvtol kezdve egészen a vallási szaknyelvet mindenfélét lehetett tanulni. Úgyhogy nem véletlen van azért megadva a szakfordítói továbbképzésen hogy az anglisztika a kritérium. Nyilván itt mondjuk egy Károlis jobban jár mint pl. Egy eltes.
2017. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Azért azt még hozzátenném az előzőekhez, hogy Anglisztika alapszak után igenis van lehetőség a mesterképzésben angol tanári szakot választani, ráadásul levelezőn 2 félév alatt, ami azt jelenti, hogy a 10 féléves osztatlan 2 szakos tanárképzés helyett 8 félév alatt szerezhetsz egy angol tanári diplomát is az alapszakod mellé, ha ez a vágyad. Nekem pl. ez a tervem. Még annyit, hogy az anglisztika szakon rengeteg angol-amerikai kulturális és szociális ismeretet is tanítanak, így nemzetközi kapcsolatok területén simán el lehet helyezkedni ezzel a diplomával. Erre a szakra nem azok mennek, akik angolt akarnak tanulni - itt a képzés angol nyelven folyik, és középfokú nyelvtudással vért izzad szerintem, aki megpróbálja már az első angol nyelvű előadásokon. Itt már az induláskor tudni kell angolul.
2018. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!