Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék a legkönnyebben...

Hogyan tudnék a legkönnyebben bekerülni pszichológia szakra?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős, és akkor fogok érettségizni. Általános tantervű gimnáziumba járok, tavaly a biológiát vettem fel emelt óraszámba, így abból megyek emelten, ami csak plusz 50 többletpontot jelent. A tanulmányi pontjaim nem túl kimagaslóak, mindössze 4-es átlagban, ezért kénytelen vagyok az érettségi eredményeimre támaszkodni.

Mivel ezen a szakon rettentő magas a ponthatár, főleg hogy a budapesti egyetemek egyike a cél, választanom kéne még egy tárgyat emelt szinten, de attól félek az a másik eredményének rovására menne.. Mi lenne a legkönnyebb megoldás ilyen esetben? És nem, nem arról van szó, hogy lusta lennék, csak így utolsó évre bepánikoltam, és a legjobban teljesíthető megoldást keresem.

Sajnos halasztani nem tudok, itthon nem néznék jó szemmel.

(Szívesen fogadok hasonló orientációjú képzés lehetőség tippeket is, természetesen felsőoktatásban.)



2014. aug. 16. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Két nyelvvizsga (40 pont), egy erős közép és egy erős emelt (+50 pont), amiket duplázol.

pl.

két középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsga (40 pont)

90%-os középszintű biológia/magyar/matek/történelem/idegennyelv duplázva (180 pont)

90%-os emeltszintű biológia/magyar/matek/történelem/idegennyelv duplázva (180 pont)

Összesen: 450 pont. Ezzel már tuti bent vagy.

2014. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem hiszem hogy két nyelvvizsga menne egy év alatt.. :(
2014. aug. 16. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor kénytelen vagy két tantárgyból emeltezni.

pl

85%-os emelt biosz duplázása (170 pont)

85%-os emelt magyar/matek/történelem/idegennyelv (170 pont)

plusz kétszer 50 pont az emeltért (100 pont)

Összesen: 440 pont. Még talán ezzel is bent lennél.

A biztonság kedvéért kezdj el gondolkozni egy b-terven is, mert két tantárgyból 85%-os emeltet csinálni nem könnyű. Sok sikert!

2014. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Egy emelt biológia és egy középfokú nyelvvizsga párosítása esetén 78 többletpontot tudok összeszedni, két 90%-os érettségivel pedig 438 pontom lenne. Ami idén a Pázmányra és a Károlira is elég lett volna.. és ez még nem is olyan lehetetlen.

2014. aug. 16. 12:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nem lehetetlen, de nem is lesz könnyű, úgyhogy húzz bele.

Ha innen mindent tudsz, nem fog meglepetés érni érettségin.

[link]

Én is ebből fogok készülni emelt bioszra. Csakmert azt olvastam, hogy biosz érettségin nem számít, hogy milyen sok érdekességet tudsz, hanem szigorúan csak azt pontozzák, ami a követelményben benne van. Ez a könyv a követelményrendszer alapján készült. Remélem segítettem. :)

2014. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Arra figyelj csak, hogy egy adott nyelvből nyelvvizsga és emelt szintű érettségi nem vihető. A kettő üti egymást, az emelt érettségi jobban megéri, az +50 pont. Szóval ha nagyon jó vagy valamelyik idegennyelvből (amit be is számítanak), akkor szerintem megpróbálhatod az emelt érettségit, csak ne menjen a biosz rovására.
2014. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én idén megyek pszichológiára, szerintem nem nagy szám bekerülni, idén ELTE-n meg Károlin is 439 volt a határ, Szegeden 429, ha azt nézzük hogy sok helyen 460 fölötti pontot is elvárnak, nem sok. Viszont én a biosz emeltről lebeszélnélek. 75%fölötti biosz emeltre én nem számítanék a helyedben, hacsak nem vagy valami zseni (nem ismerlek persze:D). A biosz emelt talán a legnehezebb, szóbelin még tételek sincsenek amiket bemagolj, nálunk nagyon rosszul sikerültek, pedig jó suliba jártam. Két nyelvet hamarabb megtanulsz mint hogy bioszból jó emeltet csinálj. Tényleg NAGYON nehéz. Persze nekünk is mondják hogy mekkora előnyt jelent anatómiánál, stb, de azért ez nem az orvosi:D Meg lehet tanulni anélkül is. Angolból egy 90%os emeltet egész könnyen össze lehet hozni, meg ha akarsz nyelvvizsgát vannak az ilyen joker nyelvek mint a cigány, eszperanto, olasz például. De suliban is csak tanulsz valamit, nem olyan nagy szám nyelvvizsgán 60%ot összekaparni. Középszintű érettségin sem nehéz 90%ot teljesíteni. Biztos sikerülni fog:)
2014. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

"A biosz emelt talán a legnehezebb, szóbelin még tételek sincsenek amiket bemagolj"

Szerintem nézd meg a kémia követelményrendszert. Az emelt biosz 29 oldalas, az emelt kémia 52, és kémián sincsenek tételek. Pluszba még van kb 60 kísérlet, amit el kell tudni végezni. Szóval nem a biosz a legnehezebb..

2014. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló: ez valóban így van, de pszichológiára nem fogadják el a kémia érettségit, gondolom, előtted úgy értették, hogy az elfogadott tárgyak közül a legnehezebb a biosz emelt. Kérdező, szerintem a duplázásra menj rá mindenképp, tehát az emelt tantárgyadra és még egyre (pl. egy nyelvre, mert pszichóra ez a célszerű). Egy nyelvvizsga, és úgy lesz esélyed bekerülni. Sok sikert :)
2014. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgatémát eléggé leszóltad már az elején, kedves kérdező, de szerintem nem kell paráznod tőle :) Ha biztosra akarsz menni (és most ez a cél), akkor válaszd ki a lehető legkönnyebb nyelvvizsgát (jelenlegi tudásom szerint a társalkodó az), ehhez személyes tapasztalatom szerint 2hónap alatt is lazán fel lehet készülni :D Nekem volt korábbról egy nyelvvizsgám, villámmegoldásként csináltam egy másikat a társalkodóval, + volt egy nagyon jó közép- és emelt érettségim, ezekkel jutottam be. 1 év kevésnek tűnhet ezekhez, de hidd el, bőven belefér :)
2014. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!