Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik 2016-ban fognak érettségi...

Akik 2016-ban fognak érettségizni, azoknak kötelező lesz egy természettudományos (kémia, biológia, stb) tantárgyból is érettségizni?

Figyelt kérdés
Mert elvileg most azt hallottam valahonnan,hogy nekünk még nem..

2014. febr. 12. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. febr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy igen. Nekem jelenleg egy természettudományos tárgy jegyét kell vinnem, de az utánunk következőknek már érettségizni is kell.
2014. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy te jobban tudsz valamit, mert olvasol Hoffmann Rózsa gondolataiban, de mindenesetre a jogszabályokban nyoma sincs ilyesminek, tehát jelen állás szerint nem kell. Az "úgy tudom" szerencsére még nem jogforrás, a vizsgaszabályzat az. :-)
2014. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 via74 válasza:
100%

Öt tárgyból kell érettségi vizsgát tenni, és az öt közül négy kötelezően előírt:

- Magyar nyelv és irodalom (nemzetiségi nyelvet tanító középiskolákban: nemzetiségi nyelv és irodalom)

- Matematika

- Történelem

- Idegen nyelv (nemzetiségi nyelvet tanító középiskolákban: magyar nyelv és irodalom)

- Az ötödik vizsgatárgyat az érettségire jelentkező választhatja meg, ez lehet például a biológia (vagy kémia, fizika, földrajz stb.). Azon tantárgyak közül lehet választani, amelyekből az iskola helyi tanterve szerinti kötelezettségeknek eleget tett a jelentkező. A tanterv szerinti tanulmányi kötelezettségeknek eleget lehet tenni osztályozóvizsgák letételével is.

2015. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 via74 válasza:
Illetve egy másik oldalt talált válasz: Nem kell természettudományos tárgyból érettségit tenni, de a tanulmányi pontszámok számításánál ötödik tárgyként természettudományos tárgyat kell választani. A választott természettudományos tantárgy bármely, a középiskolában legalább két évig tanult vagy két legalább egy évig tanult természettudományos tantárgy lehet - pl. földrajz, biológia, kémia, fizika, természettudomány.
2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!