Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes jelentkezn...

Szerintetek érdemes jelentkezni jogi egyetemre levelezős, önköltséges szakra? Van értelme belevágnom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van elég pontszámom hozzá, mindig is érdekeltek a jogok, politika, történelem. Történelem és Magyar volt kedvenc tantárgyam és elég érett gondolkodásom van. Jelenleg már van szakmám és érettségim, de minden álmom, hogy jogász lehessek, úgy érzem illene hozzám ez a szakma. Azonban nincs, akkora tudásom ahhoz hogy, állami szakra felvegyenek. Elhelyezkedés szempontjából vannak kapcsolataim, mert tudom enélkül nehéz boldogulni ebbe szakmába. Nagyon szorgalmas vagyok nem gond napi 8-10 óra tanulás főleg levelezőn lenne erre időm eddig is szorgalmas voltam. Szóval van értelme belevágnom életem legnehezebb kihívásába? (Értelmes válaszokat várok és örülnék, ha jogi egyetemre járok vagy jogi egyetemet végzett személyek is válaszolnának! Válaszokat előre is köszönöm!

2014. aug. 20. 01:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kedves 8 -as vàlaszoló! Bizonyàra tényleg " nincsenek megfelelö információim" a dologról! Igaz, hogy az egyik nagyon közeli hizzàtartozóm 17 éve ügyvéd, elötte meg 3 évig bíró volt. Közeli ismeröseim pedig a Legfelsöbb Bírósàgon bíróként dolgozik. --- Magam 15 évig rokon területen dolgoztam ( többször vizsgàztam is sok jogi tàrgyból) és elkezdtem én is munka mellett a jogi egyetemet. ----- Szóval nem értek egyet a megàllapítàsoddal. ----- A fizetések összegén lehet vitatkozni. A friss bruttó magyar àtlagfiztés 230.000 Ft körül van. Ehhez képest az ügyészek és bírók fizetése nevetségesen alacsony. Ausztriàban ezeken a területeken kb. duplàja/ triplàja lehet a bér. Ehhez képest alacsonyak az itteni bérek. Ja meg persze az élethez szükséges tényleges pénzekhez képest.
2014. aug. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Összefoglalva kedves, eredeti kérdezö: Jobb bàrmilyen jogàszként dolgozni Mo- gon, mmint a legtöbb egyéb területen. Fizetés ügyileg és a szakma presztizse miatt is. Ha politikus akarsz lenni, akkor különösen elönyös!) ------ Azonban attól, hogy elvégzed az egyetemet, talàlkozni fogsz a vàzolt nehézségekkel. Bìróként ügyészként
2014. aug. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
(Bocs, véletlenül megszakadt a netem.) Szóval bíróként , ügyészként valahogy meg tudsz élni, de lesznek anyagi gondjaid. ---- Ügyvédként - ha nem ügyvéd vagy politikus valamelyik szülöd - nagy eséllyel nem valami élvezetes munkàd lesz, estleg nem tudsz egyéni ügyvédként dolgozni. --- Természetesen azért inkàbb vàgjàl bele, csak tudd azt is, amiröl én irtam ! Kitartàst kívànok neked, bàrhogy döntesz.
2014. aug. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!