Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beteg emberekkel szeretnék...

Beteg emberekkel szeretnék foglalkozni, de nem tudom mi legyek. Segítenetek?

Figyelt kérdés
orvos nem szeretnék lenni, gyógypedagógus sem. konduktorfélén gondolkoztam (de nem feltétlenül), mert mindenképp hátrányoshelyzetűekkel szeretnék. de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy melyik egyetemen oktatnak ilyet és mi egyáltalán annak a szaknak a neve, amit keresek. segítsetek kérlek!
2014. aug. 21. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
MÁV jegyvizsgáló
2014. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Konduktornak a Pető Intézetben tanulhatsz, vagy mehetsz diplomás ápolónak egészségügyi főiskolai karra. [link]

Esetleg szociális munkásnak egyetemi végzettséggel.

2014. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konduktorokat a Pető Intézetben képeznek. De ők NEM beteg gyerekekkel foglalkoznak. Ahogy a gyógypedagógusok sem. De egyébként ott is van szomatós szakirány.

Hátrányos helyzetűekkel a szociális munkások foglalkoznak, de ők se gyógyítanak. Gyógyítással foglalkoznak még a természetgyógyászok és egyéb ilyen terapeuták, bár a "nyugati szemléletűek" eléggé semmibe veszik őket.

2014. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sőt, a gyógytornászok, gyógymasszőrök is valamilyen szinten gyógyító munkát végeznek. Ezen kívül vannak még az ápolók, szülésznők, dietetikusok, ők is mind mind az emberek egészségének jobbá tételén fáradoznak.
2014. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!