Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fiatal koromban nem kezdtem...

Malnast kérdése:

Ha fiatal koromban nem kezdtem el művészettel foglalkozni, már nem is lehetek művész?

Figyelt kérdés
Már 14 éves koromban is, mikor középiskolát választottunk, érdekelt művészet, de akkor még nem túl komolyan. Aztán egyre többet, és egyre jobban kezdtem rajzolni, festeni, képetszerkeszteni, fotózni. Soha senki nem oktatott egyikre sem, magamtól tanultam meg mindent. Most már bánom, hogy nem művészeti középiskolába jelentkeztem, de jövőre leszek végzős, így már nincs értelme átiratkoznom. Nagyon szeretnék művészettel foglalkozni, de így szinte lehetetlen, hogy bekerüljek bármilyen művészeti egyetemre. Az előkészítők drágák, és még úgy sem garantált a bejutás. Milyen lehetőségem van még rá, hogy bekerüljek a művészeti életbe, és magam is művész legyek?

2014. júl. 5. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van tehetséged, akkor lehetsz. Ennyi.
2014. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok nagyon, de azért ösztönöznélek.. Ha van tehetséged, talpraesett vagy, és utánanézel... akkor azért még van rá lehetőséged:) Csak nagyon utána kell járni a dolgoknak... Tényleg elég drágák az ilyen felkészítők, meg tanfolyamok, de valamit akkor is be kell vállalnod előbb-utóbb, hogy behozd a lemaradást azokhoz képest, akik már régóta komolyabban foglalkoznak vele... Meg ha tényleg ez érdekel, akkor ne sajnáld rá a pénzt:-) Ne hagyd elmenni a lehetőséget:) Sok sikert!
2014. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sima gimibe jártam és volt egy osztálytársam akit szintén nagyon érdekelt a művészet. Nagyon sokat rajzolt, festett, tervezett dizájnokat különböző dolgokhoz, mindent magától. Nyáron illetve ha volt alkalmi munka dolgozott, félre tett pénzt és a végzős évben járt felkészítőkre, illetve amiket tudott otthon is gyakorolt, majd megpróbálta és fel is vették művészeti suliba. Ő is egyedül tanult előtte, saját magának fizette az előkészítőt, vagyis rendesen megdolgozott érte. Nem szabad feladni, ha tényleg érdekel próbáld meg, azért írtam egy példát, hogy hasonló helyzetből is sikerülhet ha kitartó vagy.

Sok sikert!

2014. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 17. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!