Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ÁOK után mennyire tudok...

ÁOK után mennyire tudok molekuláris bionikával foglalkozni?

Figyelt kérdés
másodéves vagyok az orvosin, és mostanában nagyon elkezdett érdekelni az orvosi bionika, és láttam, hogy a Pázmány MSC-s szakára lehet jelentkezni orvosi diplomával is. De feltétlenül szükséges elvégezni ezt az msc-t,vagy ÁOK-s diplomával is lehet ebbe asz irányba menni?

2014. júl. 3. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, de amennyire tudom mivel ez még nem olyan kiforrott szak sokan tanítani, programozni mennek el a BSC-s diplomával ahogy hallottam, MSC-vel pedig kutatni, PHD-zni, ide pedig lehet orvosis diplomával is jelentkezni, illetve vannak közös projectek SOTE-PPKE-vel.


Egy orvostan hallgató (SOTE)

2014. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia


SE ÁOK-soknak van lehetőségük egy Pázmány ITK-s modult elvégezni ami válogaott tantárgyak a Bionika BSc képzésről (matek, méréstechnika, programozás...),


MSc esetén 2 lehetőség van, ha a mérnöki volana érdekel a bionikának (ultrahang, elektrofiziológia, fMRI...) akkor mindenképp érdemes elvégezni az Info-bionika MSc képzést,


ha a molekulásris biológia, génsebészet, gyógyszertervezés, bioinformatika, genomika érdekel akkor az Orvosi biotech MSc-t javaslom, itt az elején sok sok térgyat el tudsz fogadni (biokémia, élettan..) ill. ezen a képzésen 3-4 tantárgy kivételével mind SOTÉs professzorok tartják így ezeket a tantárgyakat szerintem ezt ÁOK-sként is feltudod venni választhatóként. (A porgramozást alapképzésben oktatják ugyhogy neked még azt is pluszban el kell végezned! ráadásul azt nem lehet - szerintem - könyvből jól megtanulni, legalább is az alapokat)


melyik szak/szakirány érdekel?

2014. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!