Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kirúgtak középiskolából,...

Kirúgtak középiskolából, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt évben komoly anyagi gondokkal küzdöttünk, így nekem is munkába kellett állnom. Többször voltam kénytelen éjszakázni és délelőtti műszakot vállalni, így összegyűltek év végére az igazolatlanok (nem fogadták el a munkáltatói igazolást) és kirúgtak. Erre még hozzájön az, hogy év végén egy tárgyból is megbuktam, de nem pótvizsgázhatok (mivel kirúgtak ugye..)így az egész év elvégezettlen.


Tehát jelenleg ez a helyzet:

- 12-es voltam a 2013/2014-es tanévben (5 évfolyamos gimnázium, tehát 11. évfolyami tananyag)

- Mivel nem vizsgázhattam és megbuktam egy tárgyból, 11. osztályig van elvégezve a suli (10. évfolyami tananyagig)


Mik a lehetőségeim? 19 éves vagyok jelenleg, gondolom nem tudok nappali képzésre jelentkezni másik iskolába. Nekem elég lenne az is, ha leérettségizhetnék, de ha jól tudom, ahhoz le kell vizsgáznom a 11. és 12. osztályos anyagból előbb.


Néhány kérdésem:

Érettségit hogyan tudom lerakni? Hol érdeklődjek?

Kell-e az érettségihez vizsgáznom a 11. és 12. évf.-os anyagból?

Kell-e valamit fizetnem? Ha igen, mennyit kb.?

Esetleg további lehetőségeim?

Külföldre továbbtanuláshoz szükség van itthoni érettségire?


Köszönöm szépen előre is a segítségeteket, nagyon nem szeretnék elkallódni emiatt.



2014. aug. 21. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Már bocs, de melyik az a farok középiskola, ahol kirúgnak azért, mert dolgozol? Gondolom beszéltél ofőddel/igazgatóval, hogy mi a szituáció veled, s miért kell hiányoznod...


Egyébként nyílván a legegyszerűbb, ha átmégy másik iskolába, erre még van lehetőséged, sőt, valószínűleg meg is fog keresni az oktatási hivatal (vagy most minek hívják), hogy hova raknak át. Persze a konkrét szabályokat nem tudom, mert 18 már elmúltál, nem vagy iskolaköteles, szóval próbálj te magad is utánajárni. Érettségi ezen kívűl már csak esti tagozaton lenne elérhető számodra, úgyhogy feküdj rá a tanulmányokra a köv. évedben, próbálj meg előrehozott érettségiket rakni, hogy később több időd legyen. Érettségihez amúgy persze nem kötelező az iskola, csak egy vizsgát kell raknod minden egyes év anyagából. Külföldi továbbtanuláshoz természetesen ugyanúgy kell a magyar érettségi, azért kellett átalakítani anno az oktatási rendszert. De én arról egyenlőre nem álmodoznék.

2014. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így alakult... :\


Ez az iskola tényleg nem normális, ha beszéltél is velük és ezt nem fogadták el... Ezek az esti képzések jók, ott tudsz készülni, mint azt írták már feloszthatod a tárgyakat és tehetsz előrehozottat mondjuk 2-3 tárgyból, a többiből meg a következő alkalomkor.


A németországi továbbtanulással kapcsolatban tudok segíteni, oda 2 emelt szintű érettségit és felsőfokú C1-es nyelvvizsgát kér az összes egyetem. A legelterjedtebb a TestDaF, ezt mindenhol elfogadják, de drága is, 50 ezer körül van.

A kéttannyelvűs osztályok általában kapnak egy ingyenes lehetőséget, ők DSH-t tesznek talán. Ha esetleg sikerül feljönnöd német nyelvből ilyen szintre, akkor érdemes utánakérdezni a gimikban, hogy esetleg tudnának-e segíteni és tudnának-e neked is szorítani egy helyet.

2014. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Beírod a keresőbe, hogy felnőttoktatás, ki fog jönni egy csomó gimnázium és szakközép. (Ne az okj-kat nézd.) Nyilván el kell végezned a 11-12. osztályt, ezt sok helyen lehet egy év alatt is. Ezek főleg estik vagy levelezők, nem kötelező bejárni, de célszerű ahhoz, hogy le tudj vizsgázni. Utána jöhet az érettségi. A pénzről hallgatnak a honlapok, rá kell kérdezni. Siess, mert most ebben a pár napban van a jelentkezés, ne maradj le.
2014. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1:


Hát sajnos elég "farok" az iskola vezetése, többször leültem osztályfőnökkel elmondani, hogy mi a helyzet, ő velem volt, de a vezetés valami elképesztő. Abban a pillanatban, hogy leültem velük beszélni (először igazgató helyettes, később igazgató) rögtön lekezelően bántak velem, azt hitték csak lógok és meg akarom úszni, pedig mutattam a munkáltatói papírokat. Nem fogadtak el semmit.


Nem keresett meg amúgy az OH., úgy tudom, hogy mivel már nem vagyok tanköteles, nem nagyon törődnek velem. Akkor bezzeg törődtek, amikor a családi pótlékot kellett elvenni a hiányzások miatt, de ott is süket fülekre találtam, amikor mutattam a munkáltatói igazolásokat.


-----------------------------------------------------


#2:


Igaz az esti képzésekkel kapcsolatban, hogy oda tipikusan olyan emberek járnak, akik tényleg hülyeségből nem járták ki az iskolát? Tehát arra, hogy a légkör nem az igazi. Gondolom érted mire gondolok.


Jelenleg az egyetlen papírom az egy előrehozottan letett 99%-os emelt angol és egy 85%-os emelt francia érettségi. Németül sosem tanultam. Nincs lehetőség ott esetleg angolul tanulni? Mennyire nézik ott az érettségi ill. középiskolai jegyeket? Mert ha nem nézik, gyorsan leteszem az érettségit ebben az évben és megyek rögtön oda. Magyarországom ilyen "történelemmel" esélyem sincs egyetemre menni, pedig szeretnék.


------------------------------------------------------


#3:


Köszönöm, utána nézek.

2014. aug. 22. 20:20
 5/16 A kérdező kommentje:

#3


Utánanéztem, ezeket az iskolákat találtam:


[link]


[link]


[link]


Szerinted/szerintetek melyik a legjobb? Van ezek közül valamelyiknek "rosszhíre"? Nyilván nem szeretnék egy "gettósuliba" menni, de ahogy látom sok lehetőségem nincs. :(

2014. aug. 22. 20:28
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A honlap alapján nekem szimpatikus a Drégelyvár, jó helyen is van, a Színyei egy jó közepes gimnázium, azzal nem hiszem, hogy rosszul jársz, és ott írják, hogy egy év alatt kettőt lehet elvégezni. Neked akkor csak 3 érettségire kell felkészülni, a többi tárgyból meg csak nem szívóznak a kettesért. 21 év alatt ingyenes. (Egyébként az előző iskoládban magántanulónak kellett volna menned.)
2014. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Németországban is van sok angol nyelvű képzés egyetemen, de azt nem tudom megmondani, hogy ilyen esetben is kérik-e a felsőfokú németet. A középiskolai jegyeket nem nézik, csak a z érettségid eredményét. Ezt viszont hitelesíteni kell, mint eredeti dokumentumot és még a fordítást is hitelesítéssel kell ellátni. Ha nem tanultál németet akkor viszont nem nagyon ajánlom ezt az opciót, mert munkát se nagyon találni némettudás nélkül. Én sem tanultam iskolában, egy év alatt magamtól készültem fel, mert oda akarok menni. Tettem 87%-os emeltet.
2014. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6:


Hát nekem is a Színyei a legszimpatikusabb, és tudok is menni az intenzív 11.-12. évfolyamos programra, ha még van hely.


Amúgy én kérvényeztem a magántanulóságot, de (legalábbis abban a suliban) ez úgy nézett ki, hogy egy hivatalos kérvényt kellett küldeni az igazgatónak, és ő dönt róla, hogy mehetek-e magántanulónak vagy sem. Mivel kb. 2013 november környékén kellett munkába állnom, arra hivatkozva, hogy már elkezdtem az évet, elutasította. Majd félévkor is.


--------------


#7:


Igen, nekem is elég kétséges németországba menni úgy, hogy gyakorlatilag 0 a német tudásom. Körbenézek még más országokban, hátha találok valamit.


-------


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, nagyon kétségbe voltam esve a nyáron, hogy mi lesz így velem, remélhetőleg még nem késő visszafordítani az életemet a helyes irányba.

2014. aug. 22. 23:36
 9/16 anonim ***** válasza:
S miért olyan fontos a külföldi felsőoktatás? A magyar tényleg nem egy szuper, de itt is lehet tanulni, ha valaki akr.
2014. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9:


Hát alapvetően az a probléma, hogy ha egyszer megbuktam, akkor kb. esélytelen, hogy felvegyenek itthon egyetemre - legalábbis nekem (volt) osztályfőnököm ezt mondta. Meg egyszerűen sokkal jobban vonzz az, hogy külföldön szerezzek tapasztalatot, pl. németországban, dániában (dániában amúgy remek angol nyelvű oktatás van, azon gondolkozom nagyon), mint hogy itthon kínlódjak. Több idősebb ismerősöm/barátom tanul kint angliában/németországban és dániában, heti 15 órában pincérként/árufeltöltőként a dániaiak pl. több, mint 300.000 forintot keresnek havonta (9000 DKK). Szállásuk ált. 3-5.000 DKK körül van és nagyon jól megvannak.


Na de ahhoz, hogy ezen gondolkozzak, kell az érettségi.


Esetleg nem tudtok még a Szinyei gimin kívül olyan esti sulit ahol 1 év alatt le lehet tenni egy érettségit, ha esetleg ott már nem lenne hely? (11-12. évf.)

2014. aug. 23. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!