Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy diplomám (idén...

Ha már van egy diplomám (idén államvizsgáztam), érdemes elvégeznem egy OKJ-s tanfolyamot, vagy nem ér mellette semmit?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne érne? Ez milyen kérdés...?
2014. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Igazából a diplomád sem ér semmit, de majd rájössz :D sosem árt, ha van több papírod is, bár ma már MSc diplomával + 5 OKJ-vel sem helyezkednek el az emberek. Azért sok sikert.
2014. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mi az és miért akarod. Szerintem túl sokat nem ér amúgy.
2014. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha az elvégzett szakodhoz kapcsolódó, akkor érhet valamit, de ennyiből tényleg nehéz megmondani. Ami biztos, hogy diploma után már ne nappalin csináld az OKJ-t.


Az meg, hogy valaki diploma+Xdb OKJ-val sem tud elhelyezkedni, az valamit nagyon rosszul csinál, talán nem büfészakokkal kéne bohóckodni.

2014. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő! Ez egy olyan kérdés, hogy ha már rendelkezel diplomával, ami effekíve sokkal magasabb kategóriába sorolandó az OKJ-s bizonyítványnál, akkor érdemes -e elvégeznem, előnyt élvezek-e azzal, ha van mellette...? :) Ti. szeretném kihasználni az állam adta lehetőséget, hogy az első OKJ ingyen elvégezhető (igen, tudom, hogy vannak feltételek...). Ezért gondolkodom rajta.


Egyébként szociálpedagógia diplomám van, és igen, ez itt a bökkenő, hogy nincs olyan OKJ-s tanfolyam, amivel ezt ki lehetne egészíteni... (mellékesen megjegyzem: dolgozom ezzel a "büfé" diplomámmal már egy ideje, tehát megérte elvégeznem és szeretem. ) Az sem mellékes, hogy mindenhol a diplomám fogják nézni és nem az OKJ-s bizit.

2014. aug. 21. 23:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakodhoz kapcsolódó munkád van, és az OKJ nem kapcsolódik hozzá, akkor szerintem ne erőltesd, mert nem lesz belőle előnyöd.
2014. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem többet ér, ha nagyon jól megtanulsz angolul és képzed magad a friss szakirodalomból.
2014. aug. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
az első okj csak akkor lenne ingyen,ha nem diplomáztál volna. amennyiben már szereztél végzettséget,akkor az okj is fizetős
2014. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

"az első okj csak akkor lenne ingyen,ha nem diplomáztál volna. amennyiben már szereztél végzettséget,akkor az okj is fizetős"

Előttem szóló nem így van. Mindenkinek hangsúlyozom, mindenkinek jár egy db. okj szakma ingyenes megszerezési lehetősége! 21 éves korig nappalin, 2 éves kor után esti vagy levelező tagozaton. Semmilyen összefüggés nincs, hogy valakinek van e diplomája vagy sincs, van e szakképzettsége vagy sincs egy db. okj szakmát szerezhetsz az állam pénzén. Akkor is jár ha pl. valaki az első okj szakmáját saját maga fizette akkor is jár még az ingyenes lehetőség. Felsőoktatásban szerzett végzettséggel meg végképpen semmi összefüggésben nincs.

Kérdező jó ötlet az okj végzettség megszerzése diploma mellé is! Esetedben tényleg nincs értelme hasonló alacsonyabb végzettséget megszerezni, éppen ezért egymás területen szereznék okj végzettséget. Ami lehet hogy most nem tűnik hasznosnak, de sosem tudhatod mit hoz a jövő. Azt sem meddig van így az okj képzés szabályozása, meddig lesz ingyenes a képzés felnőtteknek is..most itt a lehetőség használd ki. Én helyedben gazdasági végzettséget szereznék, az mindig jól jöhet..

2014. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor az előttem szólónak üzenek,hogy engem ezzel az indokkal hajtottak el már 2 szakképző iskolából,mivel,hogy a diplomám akadálya az ingyenes képzésnek. és ez múlt hónapban történt. kedves kérdező,kérdezz te is utána
2014. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!