Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak?...

Milyen szakmát válasszak? Többi lent

Figyelt kérdés
most megyek 9.-be, és még nem tudom, hogy milyen szakmát válasszak.Szeretek barkácsolgatni,szerelgetni,javítani dolgokat.Matematikából 3-as vagyok,Angol nyelv úgy ahogy megy,Németül nem tudok(pedig van óránk).Fizikai munka is szóba jöhet.Jó a kreativitásom,kézügyességem.Ti milyen szakmát ajánlotok? A válaszokat előre is köszönöm! 14/F

2014. aug. 24. 21:29
 1/2 anonim válasza:

Azt nem írtad meg, hogy téged mi érdekelne igazán. Ugyanis a matek 3mas azért nem olyan rossz jegy, s jó kézügyességgel, meg ha szeretsz szerelni és barkácsolni, még sokminden lehet belőled, az autószerelőtől az asztalosig.

Nagyon jók a kétkezi szakmák, s mostanság egy ügyes szakmunkás jobban keres a diplomásnál, aki rossz szakot választott. Esetleg kérdezz utána, hogy a lakóhelyed környékén milyen szakmából van hiány, abból valószínűleg még pár év múlva is így lesz, mire végzel. A mi általános iskolai osztályunkból kb 10en mentek szakácsnak, s nem tudtak mind a szakmájukban elhelyezkedni, úgyhogy azért néha nem éri meg a sláger szakokat választani, ha közben kicsi rá a kereslet.

Egyébként ha többet szeretnél tanulni vagy akár egyetem is szóba jönne a középsuli után, akkor gondolkozz el egy műszaki/építészeti szakközépiskolán, azzal szakmát is tanulsz, lesz egy végzettséged, s ha közben meggondolnád magad, még mindig tanulhatsz tovább is. Egy ismerősöm is így volt vele, érdekelte az építészet, rajzolás, stb, de középsuliban meggondolta magát, s most angoltanárnak tanul. :)

Sok szerencsét a választáshoz, nagy dilemma ez a te korodban. :)

2014. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszodat!:) Egyetemre nem szeretnék menni, mert minél gyorsabban munkába szeretnék állni.Szerinted a villanyszerelő szakma,jo szakma???Ez is erdekelne engem.Vagy asztalos?Vagy hegeszto,lakatos?Ugy kb. ezek kozul melyik az a szakma amely jol keres manapság?
2014. aug. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!