Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából mehetek...

Szakközépiskolából mehetek egyetemre? (SOS)

Figyelt kérdés

Üdv! Elvileg ha van érettségim (amit szakközépben megszerezhetek) akkor tovább tudok tanulni, ha van elég pontom. Viszont nem tudom, hogy van-e fakultáció, ami felkészítene az emeltszintű érettségire (ami elég sok plusz pontot adna). Hallottam olyat is, hogy szakmai tárgyakból kell érettségizni. Hány szakmai tárgyból kell érettségizni? Nem kapcsolódik az egyetemi szakhoz, úgyhogy az nem ad plusz pontot. Szóval a kérdés lényege:

-Tudok-e emeltszintű érettségit tenni szakközépben, van-e fakultáció (vagy ahelyett van ez a szakmai tárgyból érettségi)?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 25. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy csónakban evezünk..

Szerintem érdeklődj az iskoládban.

2014. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! sehol nem találok erről semmit. Viszont legalább egy emelt biztos kell, hogy bejussak a majd egyetemre. Ha nincs fakt akkor kénytelen leszek keresni egy külön tanárt. Jöhetnek még válaszok!
2014. aug. 26. 00:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2017-től kötelezően választandó 5. tárgynak a szakmai, de amellett más tárgyakból is érettségizhetsz 6., 7. stb. tárgyként. Ha korábban érettségizel, akkor nem muszáj szakmait választani.

Minden iskolának kötelessége legalább két tárgyból emelt szintű érettségire felkészítő fakultációt indítani, de ezt szinte mindegyik túlteljesíti. az iskoládban mondják meg, hogy melyik tárgyból készítenek fel, ha mást akarsz, önállóan készülhetsz, de a tanárod biztosan segít.

Az érettségid teljesen egyenértékű a gimnazistákéval, a felvételinél nem számít, hogy szakközepes vagy.

2014. aug. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
jól írja az előttem szóló,az senkit nem érdekel,honnét felvételizel,az iskolák egyenrangúak,hiszen az érettségi mindenhol ugyanaz,csak a pontjaid számítanak,az dönti el,hogy bekerülsz e. Tévhit,hogy számítana,honnét mész egyetemre... Senkit nem érdekel. :-)
2014. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!