Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szinvonalú a Pázmány...

Milyen szinvonalú a Pázmány jogász képzése?

Figyelt kérdés

én idén szeretnék jelentkezni jogász szakra mindenképpen Budapestre... itt ugye 3 suliban tanitanak jogot...elte, pázmány, károli... mindeképpen az elte-re szeretném beadni viszont a tavalyi ponthoz képest nem lesz meg a pontom (415 pontom van) ... a pázmányra viszont meglenne ..csak nem tudom menynivel alacsonyabb szinvonalu az oktatás , mennyit ér majd a diploma stb... tapazstalatokat véleményeket kérek szépen:)

elöre is köszönöm


2010. jan. 16. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Te tudod, e jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni, csomóan mennek oda, persze sokan nem végzik el, mert rnegeteg az anyag és elég száraz is meg aztán hogy állást találsz-e...
2010. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom intézmény színvonala marha jó.
2010. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó színvonalú, az oldalon még gyakornoki helyeket is szoktak hirdetni, természetesen könnyebb bejutni azokra a helyekre pázmányosként, szerintem nem ér kevesebbet, mint egy eltés.
2010. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az utolso kettö válaszolonak köszönöm szépen:) az elsönek meg csak anynit h rohatttul de nem erre voltam kivancsi és szakadjál már le te is meg mindenki erröl a blööödségröl h jogászokbol dunát lehet rekeszteni...mindenre rá lehet ezt mondani amivel sokat lehet keresni..közgáz, informatikus bla bla.. 10 szer több helyen tanitják ezeket mint a jogot ..szinte midnen egyes fösikolán van közgazdász képzés informatikus képzés ...mégis jol meglehet belöle élni...nem mondom azt h ezekböl nincs munkanélküli..biztos van jogász is aki nem a szakmájába dolgozik..de akkor nyilván nem is érdekli anynira... ha vmiböl jo az ember akkor sikeres lesz... na meg szted mire menjek? bölcsésznek? tanárnak?? ha joggal elhelyzekedek a legpitibb állásba is megkapom kezdönek a 120-140 et kezdönek ... tanárok meg mittomén még kik megkaptják a havi 70-80 aat... ugyhogy ehez ennyi ne is idegesits ien hülyeségekkel...

mellesleg várom még azér a többi hozzászoolást...esetleg aki a pázmányra jár v ismeröse odajár:)

2010. jan. 16. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Először is a legpitibb állással 80-100 között fogsz keresni. Ajánlom a HVG-t mint kiindulási pontot, ha a fizetések érdekelnek.

Másrészt a Pázmány egy vicc. Katolikus iskola, ergo rengeteg sok vallási tárgyat kell tanulnod, jah és vizsgázni belőle.

Másik hátrány, hogy nemzetközi (zsidó) cégeknél, mint katolikus egyetemet végzett emberke valószínűleg nem fog tudni elhelyezkedni. :)

2010. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Informatikával mi a bajod? Előbb fognak munkát találni mint te. Ráadásul ha kimennek külföldre, ott is tudnak dolgozni. Nem úgy mint a jogász, akinek a magyar jogrendszer tanították. Jah meg néhány nemzetközi jogot is igen.
2010. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Szted miére mondja mindenki, hogy annyi a jogász te nagyonhülye? Az orrodnál előbb nem látsz, akkora az egód öcsém. Tudod hol van egy pályakezdő jogász egy pályakezdő informatikushoz képest? A béka segge alatt kb, informatikusra mindenhol szükség lehet, jogászra meg marhára nem... De menj csak oda nyugodtan.
2010. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég olvastam az ügyvédi kamara honlapján:

Magyarországon egyébként is túlképzés van, emiatt számos pályakezdő jogász munkanélküli. Bizonyos helyekre csak kihalásos alapon lehet bekerülni, például a közjegyzők közé. Annak könnyű a helyzete, akinek a szülei is ügyvédek, és átveheti a praxist. A többieknek három lehetőségük marad: a fővárosban vagy külföldön próbálkoznak, esetleg bojtárnak állnak egy ügyvéd mellé – éhbérért titkárnősködni.

2010. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

pfffh baz...ennyi primitiv bunkot komolyan... ki a f..érdekel h mi a véleményetek a jogasz végezttségröll??? láttok iylet a kérdesbe ?? idioták...engem az érdekel h mien a pázmányon a jogi képzés.... mellesleg jogaszok is kellenek minden céghez, mind a köziazgatásba mer nem csupán a klasszikus ügyvédi pályák vannak ...a jogász egy gyüjö fogalom tudatlanok... és nm irom le ense a többi pályát az informatikust sem ...aki ahoz ért csinalja azt.. söt aláriom több kell belöle... de ugy beszéltek mintha jogasz nem kéne sheova xDDD jog midnig is volt midnig is lesz... és végül leszarom ki mit gondol engem ez érdekel ezt szeretném csinalni és ha jo v.ok belöle akkor lehet sikereet elérni...

ja es nem nekem nagy az egom..mer ezzel h igy leirtátok h a jogasz szakma igy gáz ugy gáz ezzel a nemtom hány ezer jog hallgatot is leminösitettétek h hülyék h oda mentek... barmok:D

2010. jan. 16. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én 2007 nyarán végeztem a PPKE jogi karán, tehát kissé autentikusabb lesz, amit írok.


Először is: ha úgy érzed, hogy jogász szeretnél lenni, legyél az bátran.


Egyáltalán nem igaz az a laikusok által terjesztett tévhit, miszerint unalmas stb. a jogászi szakma, nem az, sőt, nagyon is izgalmas - persze nem minden oldala, van aki jól jár, és van aki nem.


(fitness-edzőnek lenni egyesek szerint jobb)


Mielőtt azonban gyorsan a célkitűzésedet megfogalmaznád, nem árt utánanézni, mit is jelent az, hogy jogásznak lenni, mit is csinál egy jogász. Miért is szeretnél az lenni? Fontos kérdések!


Ajánlom: könyvesboltba bemenni és nézegetni, olvasgatni majdani tankönyveket. Ha tetszik, érdemes belevágni.

Ajánlom a www.jogiforum.hu/forum oldalt.


Érdemi színvonalbeli különbség az ELTE, PPKE, KRE között nincsen.

Sőt: sok tárgyat ugyanazok az oktatók tanítanak.


Munkálatók kb. 5%-a nézi, hogy hol is végeztél. Annak idején sok lehetséges munkáltatónál voltam interjún, de sehol, soha nem volt téma az intézmény neve.


Egyházi tágyak PPKE-n: kevés van belőlük, nem nehezek, nem is veszik őket annyira komolyan, nem ezek miatt szoktak távozni a hallgatók. Persze vannak kereszténygyűlölő hallgatók, de nekik azt mondom: nem kötelező oda járni, inkább meg kéne köszönni a lehetőséget.


Az igaz, hogy ma már a jogászi pályán csak az tud előre törni, az kiemelkedik többiek közül, mert valóban: nagyon sok gyengén képzett, ellustul fiatal jogász van.


A legeslegfontosabb: tanulás melletti folyamatos munka!

A munkatapasztalat fontosabb mint, hogy milyen a diploma minősítése, még a nyelvtudásnál is fontosabb.


Inkább 7 év alatt végezd el az egyetemet, de dolgozz valahol, ugyanis nulla munkatapasztalattal rendelkező jogász ma már nem kell sehova, ők a pályakezdő munkanélküliek!


A munkaerőpiacon manapság a műszaki szakmák, diplomák értékesek. Egy mérnöknek tényleg magasabb a bére!


Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan.

2010. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!