Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Katonai jellegű továbbtanulásr...

Katonai jellegű továbbtanulásről szeretnék kérdezni. Lehetséges így is? 17/L

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy lehet-e magyar vagy töri emelt szintű érettségi nélkül felvételizni főiskolára,egyetemre, úgy, hogy felvegyenek? Fontos lenne... köszönöm a segítségeteket.
2014. aug. 29. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyetlen katonai felsőoktatási intézmény itt Magyarországon az NKE-HHK. Ugyan nem kötelező azemelt szintű érettségi, de idén 410 volt a katonai vezetőin a ponthatár, és a logisztikán is 376, úgyhogy érdemes egy emeltet tenni, vagy ha nem, akkor magyart, és törit középszinten 90% fölé írni.
2014. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen....de ez durva :'(

Katona se leszek...

2014. aug. 29. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ne legyél ilyen letört, nehogy ezért feladd. Egy emelt szintű érettségit meg lehet csinálni, de amúgy Altiszti Akadémia is van, ami ugyan nem egyetem, de katonai suli, és hivatásos katona lesz abból is, aki onnan kikerül, de azért mindenképpen fuss neki az egyetemnek.
2014. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én biológiából szeretnék emelt szintűt tenni, de én úgy olvastam, hogy magyar vagy töri emeltet kéne letenni...
2014. aug. 29. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezek közül kellene leginkább. Ja és középfokú nyelvvizsga is kell a jelentkezéshez. Azt javaslom, ha mindenképp katona szeretnél lenni, és tiszt, akkor emeltezz töriből, szerintem az könnyebb, mint a magyar emelt, és a nyelvvizsgára is koncentrálj, ha még nincs. Ha nem sikerülne , akkor esetleg kihagyhatsz egy évet, és utána jelentkezel, ha már meg lett.
2014. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy már leadtam az emelést korábban és már nem tudok váltani....szóval ha lenne középfokú németem, emelt bioszom és középszintü magyarom meg törim....mondjuk, hogy azok nagyon jól sikerülnek, akkor felvennének?
2014. aug. 29. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Angol középfokú kell, ezt is megszabták, de ha lenne angolod, nagyon jó érettségid, és az alkalmassági is sikerül, akkor felvesznek. Ez így egyszerre elég félelmetesnek tűnhet, de ha apránként készülsz, és mindig egy lépéssel közelebb kerülsz hozzá, akkor nem olyan félelmetes.
2014. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég durván hangzik. Angol nyelvvizsga meg szerintem esélytelen....Dehát majd eldől minden... Köszönöm, hogy segítettél.
2014. szept. 2. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!