Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elvégezhetem ugy az orvosit,...

Elvégezhetem ugy az orvosit, hogy utálom a kémiát és annyira nem is értem?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy utálod, azzal még nincs is nagyon gond, egyetem alatt is utálnád. Viszont hogy nem is érted, na az már probléma. Ha orvosnak készülsz akkor vagy nekiülsz, megtanulod és megérted, vagy nem leszel orvos.
2014. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hallod.. Keress rá: Általános orvos, órarend. Bárhol megnézed, Orvosi kémia elég sokáig van, tehát nem tudod megkerülni. Járj magántanárhoz, hátha megszereted kémiát ha már jobban megy, anélkül nem javaslom, hogy orvosira menj. De lehet, hogy tévedek.:)
2014. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most éppen hol tartasz a tanulmányaidban? Ha még az elején tartasz vagy még nem tettél meg mindent, hogy megértsd, vagy csak szar a tanár, akkor még semmi sincs veszve! Keresd fel az osztályból/évfolyamból azt a kócos hajú srácot vagy az aranyos lányt (kinek a pap, kinek a papné) aki nagyon vágja és kérd meg hogy magyarázza el, vagy menj el a város menő magántanárához ha máshogy nem megy.


Persze érettségizhetsz fizikából, de az igazság az hogy

1) nem kerülheted meg az orvosi kémiát, mint az első félév egyik nehéz tárgyát

2) a természettudományok megértéséhez végülis ugyanazok a készségek szükségesek és

3) az orvosin lesz elég dolog, amit nem szeretsz majd és nem is nagyon értesz, de muszáj lesz. Az anyagnak egy jó része olyan, amit elsőre nem ért az ember. Meg másodszorra sem, meg sokadszorra sem. De ezeket az akadályokat le kell győzni, mert erről szól ez az egyetem.


Én még benne vagyok ebben a folyamatban (másodévet kezdem), és hiszem, hogy képes vagyok rá. Hiszem, hogy te is képes vagy rá. Emiatt ne add fel. Szükségünk van rád.

2014. szept. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!