Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan fizetős gépészmérnök...

Van olyan fizetős gépészmérnöki képzés, ahova kevés pontal is be lehet jutni?

Figyelt kérdés

Levelező,vagy esti iskolára gondoltam,amit munka mellett lehetne végezni.

Nem sok pontom van sajnos,de érdekel a dolog,tehát nem kényszerből tanulnám! :)



2014. szept. 2. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány pontod van?
2014. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most így pontosan nem tudom, de 120-130 között lehet valahogy.
2014. szept. 3. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Következő felvételi eljárásnál 280 felvételi pont lesz a minimum, amennyitől bekerülhetsz alapképzésre.


Nem lehet, hogy elszámoltad a pontodat?

2014. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az lehet,de hol találok pontos leírást ami alapján ki tudnám számítani a pontjaimat?

Elvileg elvégzett tanfolyamok is beleszámitanak?

Nem nagyon vagyok tisztában ezekkel,ezt már régen számítottam,akkorjött ki kb ennyi...

Köszi,amúgy a választ! :)

2014. szept. 3. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt van két kalkulátor:


[link]


[link]


A felvi-s kalkulátor figyeli azt is, hogy egy adott szakra, hány pontod van, viszont, ha nem éred el a jogszabályi minimumot, akkor nem ír ki pontszámot. Ellenben az eduline-s kalkulátoron, miután rájöttél, hogy melyik tárgyakat kell nézni, az adott intézmény adott szakjához (felvin látni fogod, hogy melyik tárgyat számítja bele a kalkulátor), akkor betudod vinni ide is az eredményeket és megtudod nézni, hány pont hiányzik (ha hiányzik). Tehát nem úgy kell elképzelni, hogy most kiszámolsz egy értéket és neked fixen annyi pontod van, hanem ahány szakot vizsgálsz, annyi érték lehetséges. Ha csak gépészmérnök alapképzést jelölsz be, akkor valószínűleg azonos értékek fognak kijönni.


Elvégzett tanfolyamok alatt nem tudom mit értesz, de ha felsőfokú szakképzésre gondolsz, akkor lehet, hogy beleszámít. De itt sem mindegy, hogy milyen szakképzést akarsz beszámíttatni, milyen szakon. A kalkulátor, ha engedi, hogy beszámíttasd, akkor valószínűleg elfogadják.

2014. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Levelezöre sok helyen a minimum pontal fölvesznek
2015. febr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!