Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki leírná, hogy hogyan...

Valaki leírná, hogy hogyan működik az emelt szintű magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Mikor kell jelentkezni? Fizetni kell-e érte? Mik a tételek, vagy honnan tudom meg? Ha eljött a napja, az hogyan zajlik? Irásbeli, szóbeli stb...
2014. szept. 2. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

ugyanakkor jelentkezel, mint a rendes érettségire.

nem kell fizetni.

a tételeket az eduline.hu-n találod majd meg, amint nyilvánosságra hozzák.

kiküldenek neked egy levelet, hogy melyik iskolában/teremben írod, szóbelizel, és hogy mikor. ezekben az időpontokban odamész a levéllel, megírod/lefelelsz

2014. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már egyszer érettségiztél, csak szintemelőt/javítót akarsz írni, akkor bizony kell érte fizetni. Ha elsőre vizsgázol, akkor nem kell.

Az írásbelire nincsenek tételek,elvileg bármit kérhetnek, azt is, ami nem törzsanyag, az a lényeg, hogy tudsz-e önállóan elemezni egy vagy több művet.

2014. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a szóbeli tételsor egységes, így minden évben kiadnak egy kis vékonyka könyvet, amiben benne vannak a tételek vázlatosan kidolgozva. És az ára sem olyan hatalmas, kb. 1500 Ft.

Nem azt mondom, hogy csak ebből kell készülni, sokszor kiegészítésre szorul, de kiindulópontnak nagyon is jó szerintem.


Nekem nagyon jó felkészítő tanárom volt, rengeteg anyagot kaptam tőle. Mikor említettem neki ezt a könyvet, azt mondta, neki is rendeljem meg. :)


Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan. :)

2014. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszadóknak :)

még azt megtudnád nekem mondani, hogy mi a könyv címe és hol tudom beszerezni?

valamint mikor adják ki a tételsort és honnan tudom meg?

2014. szept. 8. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! A tételsor az oktatas.hu-n lesz, ha jól emlékszem. Ez a tavalyi, még csak ezt találtam meg. Úgy tudom, decemberben hozzák nyilvánosságra az ideit. [link]

Ez pedig a tavalyi könyv: [link]


Sok sikert hozzá, én két éve ilyenkor még nem is sejtettem, hogy emeltezni akarok. :)

2014. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!