Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik magyar jogi egyetemek...

Melyik magyar jogi egyetemek a legjobbak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ELTE.


Általában mindig ott a legjobb a képzés, ahol történelmi szinten először indult az országban.

2014. júl. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Egyetértek ELTE. A 2. mindenképpen a Pázmány.

Ez a két egyetem sokat harcol egymással (jogi versenyeken) habár a PPKE nyert egyik évben, akkor is az ELTE a legjobb. Azt csak úgy megjegyzem, hogy az ELTE-n órási a bukási ráta, a Pázmányon elenyésző a jogász szakon.

2014. júl. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Ezt elég furcsa olvasni, ez nem egy kom-média szak, ahol meg lehet tenni hogy egykét írásbeli vizsga és rengeteg beadandóra kapod a féléves eredményeket. Azért lényeges különbség nincs. Van ahol ez van ahol amaz a tárgy szívatósabb, tanár de elsősorban diák függő a dolog kinek mi megy nehezebben. Ezekben a kérdésekben mindig azonosítják azt hogy ahol valami szívatós az a legjobb képzés, pedig tévedés. Az a legjobb ahol van olyan tanár/oktató hogy úgy képes előadni hogy a diák tudja mit és hogyan kell kiemelni az anyagból a sikeres vizsgához.
2014. júl. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egy Debreceni és egy Miskolci Egyetem is épp olyan jó. Abban mi a jó, hogy jelentkezel egy rohadt nehéz egyetemre, ahol magas a bukási ráta. Ott cseszheted a jogász diplomádat, ha kiesel a második évben. Abszolút mindegy hol végzed el, a lényeg, hogy a dr. ott legyen a neved előtt, summa cum laude minősítésed legyen, és el tudj menni dolgozni. Attól még, hogy esetleg a Károlin végezted el, sehol nem fognak összeverni érte, diplomával ugyanúgy rendelkezl stb. Annyi ilyen kérdés van, hogy melyik a legjobb egyetem, hova jelentkezzen...aztán elmegy a legjobbra, hogy ügyes gyereknek mondhassa magát, persze cseszheti, ha majd elpazarolta az éveket és otthagyja az egyetemet. Akkor már inkább végezzen el egy olyat, ahol bírja a tartani a szintet.
2014. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

4-es mintha a gondolataimba látnál...nagyon érthetően fogalmaztad meg a lényeget...

Képtelen vagyok felfogni ezt a sok egyetemek közti rivalizálást, meg melyik a legjobb típusú kéréseket...holott a felvettek 60 5-a sosem szerez diplomát..

Akkor miről beszélünk...

2014. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos, hellyel-közzel Én is egyetértek a 4., 5. válaszolókkal, de azért azt meg kell jegyeznem, hogy pl. a nemzetközileg elismertségi szint, igenis mérvadó! Ebből a szempontból nézve csak az ELTE ami tényleg játszik, mint lehetőség...

Egy egyetem amúgy csakis, kizárólag a professzorok "minőségétől" számít jó, vagy rossz intézménynek. Hiszen, csak azt a tudást képesek a hallgatók megtanulni, amit a proffok áttudnak adni nekik, és csak azt tudják átadni, amit Ők maguk is tudnak... Tehát jó oktatók= jó egyetem, rossz oktatók= rossz egyetem.

2014. júl. 29. 12:01
 7/14 anonim ***** válasza:

". Tehát jó oktatók= jó egyetem, rossz oktatók= rossz egyetem." Kérdező maximálisan igazad van, csak te tetted fel a kérdést. Én azért azt tapasztalom hogy "kavarognak" az oktatók az egyetemek között jócskán.

Kicsi a mi országunk ahhoz hogy teljesen más gárda legyen itt és ott..és semmi átfedés. Jogon mindenütt vannak kiemelkedő oktatók.

2014. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen én tettem fel a kérdést, kíváncsi voltam a véleményeitekre, és minddel -legalább részben- egyet is értek :) És igen neked is igazad van... Mindenkinek ment a pont!
2014. júl. 29. 13:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jövőre felvételizem, ELTE jogra szeretnék bejutni, de a Károlit is megjelölöm majd. A Pázmányról szinte csak negatív véleményeket olvastam, persze van kivétel is, de a negatív van túlsúlyban. A Károlit azért pártolják, mert (elvileg, nem jártam oda) ott családiasabb a hangulat, figyelmesebbek a tanárok, az ELTÉt meg azért szapulják (azok, akik nem oda járnak), mert nagy a bukási ráta, s tényleg csak a legszívósabbak végzik el.


Te mikor felvételizel?

2014. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha rám gondolsz, valószínűleg soha. De neked nagyon szurkolok! :D
2014. júl. 29. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!