Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulók! Mennyire nehéz...

Magántanulók! Mennyire nehéz otthon tanulni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre csak gondolkodunk azon hogy magántanulónak menjek esetleg. Nem azért választanám a tanulásnak ezt a formáját mert el akarom lógni a tanulmányaimat, alapvetően jó tanuló vagyok és szeretnék az is maradni.

Nem szeretnék fejest ugrani egy olyan dologba amit nem járok körbe hogy hogy működik. Arra lennék kíváncsi hogy mennyire teljesíthető, hogy csak félévenkénti anyagot lekérdeznek egyszerre? Úgy tudom hogy ha mégis bemennék az osztály óráira akkor elvileg nem tilthatnak ki. Arra gondoltam hogy a matek, kémia órákra esetleg hetente 1-2x beülnék. Bármi érdekel a témával kapcsolatban.


2014. szept. 2. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tanítottam olyan suliban, ahol ezt engedték. Ha az őszinte véleményemre vagy kiváncsi, akkor ha van lehetőséged bejárni az órákra inkább tedd meg. Még a felnőttek is hajlamosak a tanulást az utolsó pillanatra halogatni, nemhogy a tinik. Nem fogod minden nap elővenni, hidd el nekem. És ha még az órai jegyzetek, emlékek sincsenek meg, amelyekre támaszkodhatsz, nagyon sokat fogsz rontani a jegyeiden, ezt hidd el tapasztalatból mondom!
2014. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg megkérdezhetném hogy ön vizsgáztatott-e magántanulókat valamilyen tantárgyból? Mire lehet számítani, mennyire szigorúak/elnézőek általában egy ilyen vizsgán? Az igaz, hogyha magántanulóként rendszeresen beülök például matekórákra, és megírom a témazárókat, így kapok 3 jegyet, akkor nem kell félévi/évvégi vizsgát tennem abból az adott tárgyból? Vagy nem írhatok semmilyen számonkérést csak hallgatóként lehetek jelen?
2014. szept. 3. 13:34
 3/4 anonim válasza:
Én októbertől leszek magántanuló. Azért otthon mégis jobb tanulni, mert legalább nem lesznek ott az osztálytársaim, akik nem tudnak viselkedni. Állandóan kiabálnak és én a hangosra nagyon érzékeny vagyok. Ahogy tolják be a széket az is olyan hangos!Itthon jobb, mert nem kell korán kelni se... szóval
2014. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megértelek, az én osztálytáraim nagy része szörnyű, lebukott szenny... -.- Mindennapos a trágár beszólások, témazárónál kajával dobálják a többieket, krétával ...-t rajzolnak a másik hátára, a lépcsőről leköpködnek másokra, fogdossák a lányokat, volt hogy a teremben majdnem tüzet gyújtottak. Ezeket nem lehet felzárkóztatni, soha a büdös életben nem lesz belőlük dolgozó normális ember, és aki mást állítana, hát beültetném őket hónapokon, sőt éveken át napi 7 órában tanulni velük egy osztályban. -.- Én kérek pardont hogy vagyok középiskolásként már annyira érett, hogy meg tudjam állapítani, nincs pozitív hazással rám egy ilyen "közeg".
2014. szept. 9. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!