Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-s elsőévesként hogyan...

ELTE-s elsőévesként hogyan tudok minort felvenni?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy úgy tudom, ha a minor 2 éves, és nincsen tárgyi előfeltétele, akkor semmi teendőm, viszont ha 3 éves (és az alapszakom is 3 éves), akkor már most fel kell vegyem a minor elsőéves tárgyait, de majd csak év végén dől el, bejutok-e. Ez azt jelenti, hogy pl. japán szakosként én felveszem a kelet-ázsia nevű (3 éves) minor azon tárgyait, amikhez oda van írva, hogy 1. félév, azokat szépen teljesítem, levizsgázok, de nem biztos, hogy év végén bekerülök? Azt se értem, hogyan van ez, hogy jelentkezni nem kell a minorra, csak a tárgyait felvenni.

2014. szept. 3. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Volt szakos tájékoztató, kár, hogy nem mentél el rá, ott minden kérdésedre válaszoltak volna. Viszont van Facebookon egy ilyen csoport, hogy ELTE BTK Felvételi 2014, oda érdemes belépni, volt már párszor ilyesmi kérdés, szóval jó visszaolvasni, de kiírhatsz oda egy újat is, általában mindenre válaszolnak a hozzáértők.
2014. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SeinHime ***** válasza:
Jelentkezés minorra mindig második félév végén van. Ahogy te magad is leírtad, ha kétéves a minor, akkor most semmi teendőd nincs. Ha hároméves, akkor felveszed a tantárgyakat, és elvégzed őket. Második félév végén pedig megjelölöd azt első helyen jelentkezésnél, de nézz ki kétéves minorokat is, ha esetleg nem jutnál be. Nekem azt mondták, hogy általában azért ritka, hogy valaki elvégzi a szükséges tárgyakat és nem jut be, de gondolom ez függ attól is, mennyien jelentkeztek.
2014. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!