Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Miskolci Egyetemre mérnökinf...

A Miskolci Egyetemre mérnökinformatikus szakra mennyire nehéz bejutni? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Informatikából akarok emelt szinten érettségizni, jövőre fogok angolból nyevvizsgázni meg idén ECDL-ezni. A matekot nem szeretem, de jó vqgyok belőle. Mennyi esélyem van bejutni és bentmaradni?

2014. szept. 6. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez tőled függ.

Az, hogy milyen nehéz összességében meg relatív, illetve ez sem jelent semmit.


Az egyetemekre nem bejutni nehéz, hanem megcsinálni.

2014. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én két éve járok mérnökinfóra a Miskolci Egyetemre. A ponthatár egy vicc. Két éve 240 pont volt...

Viszont így két év múltával van rálátásom és kijelenthetem, hogy nagyon nehéz szak. A ponthatár nem tükrözi azt, hogy mennyire nehéz, bár az idei elsősöknek azt olvastam, hogy sokkal könnyebb a tanterv mint nekünk volt. Az emelt infó annyiból jó, hogy abban ha jól tudom van programozás is, ami első félévben jól fog jönni progalapból. A matek meg olyan, hogy nem kell szeretni csak tudjad :D. A nyelvvizsga jó mert akk nem kell nyelvórára járni, az ECDL meg teljesen felesleges, sehol nem nézik, és nem ad +pontot sem.

Egyébként szerintem nem rossz választás a mérnökinfó csak tényleg elég nehéz.

2014. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mennyire sok a matek?
2014. szept. 8. 19:28
 4/4 anonim válasza:

Van Analízis I. és II. Diszkrét matematika I. és II. Valószínűségszámítás, Numerikus analízis és Matek szigorlat.

Azt hiszem ennyi matek van, remélem nem felejtettem ki semmit.

Bejutni vicc, bent maradni nehezebb. Én azt látom, hogy kitartással és szorgalommal simán tud haladni az aki akar.

Nyilván nagyon sokan bukdácsolnak... Én 2011-ben kezdtem, de már csak 10fő a kemény mag, aki időben végezhet és nem csúszott valamivel. :)

2014. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!