Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok....

Pályaválasztás előtt állok. Tippek? Ötletek?

Figyelt kérdés
Igazából fogalmam sincs, hogy mit akarok.... Abban biztos vagyok, hogy nem akarok valami száraz irodai munkát csinálni. Évek óta a lakberendezés érdekel. Ez mellett szívesen szervezek, tervezek és fotózok... szeretek fogalmazni, olvasni és kertészkedni. Szeretem az állatokat és a természetet, meg az embereket és a gyerekeket. Gyűlölöm a kémiát és a fizikát :) ennyi lennék, várom a tippeket, köszönöm :)

2014. szept. 7. 21:22
 1/5 Bogcsa2000 válasza:
ha szeretsz olvasni és szereted a gyerekeket akkor az tiszta sor, hogy akár ovónő is lehetsz
2014. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is gondolkodtam már ezen is...nagyon nehéz a döntés :( Anyukám kiakadt, amikor megtudta, hogy nem jelentkeztem az újságírói szakkörre. Ő imádja, amiket írok. Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy tényleg jól csinálom e, de érdekel, ez tény. A fotózás is nagy szerelmem. És szeretek tervezni, rendezni :D Amit mindig is csodáltam az a rendezvényszervezés. Anya szerint legyek botanikus vagy írónő :D :D :D
2014. szept. 18. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mehetnél újságíró szakkörre és szeretsz is írni, az nem árthat meg, ha belevágsz. Még akkor sem, ha később nem azt fogod csinálni. Mindig hasznos, ha minél több dologhoz ért az ember, de nem árt ha tanulsz valami olyat is, amiből jó esélyed van megélni.

Fotózásból, újságírásból, valószínűleg írásból is egyre nehezebb megélni és az sem elég, ha nagyon jó vagy benne, az üzlethez is értened kell. A gazdasági ismeretek mindenképpen hasznosak és nem fogod megbánni - még akkor sem, ha nem szereted.

2014. szept. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos a pénz...
2014. szept. 20. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A pénz jó dolog, csak helyén kell kezelni. Nem szabad túlzottan a bűvöletében élni, de megvetni és elítélni sem. Ha helyesen állsz hozzá és jól intézed a pénzügyeidet, akkor segít elérni és megvalósítani az álmaidat. Nem kell eladnod a lelked, hogy pénzt szerezz, csak arra figyelj oda, hogy amit csinálsz, az üzletileg, pénzügyileg is működjön, hogy finanszírozni tudd, amit szívesen csinálsz.


Az egyik megközelítés, hogy valamiből megélsz (remélhetőleg jól) és mellette azt csinálsz kedvtelésből, amit akarsz és nem kell neki megtérülnie, mert a másik munkád fedezi a hobbid minden költségét.

A másik megközelítés, hogy abból próbálsz megélni, amit szívesen is csinálsz, de akkor azt kénytelen vagy jobban alárendelni a megtérülésnek, hogy megélhess belőle és fenntartható maradjon számodra.

2014. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!