Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biolgóus (Msc) diplomám van,...

Biolgóus (Msc) diplomám van, de nem tudok elhelyezedni vele sajnos, pályakezdőként már február óta, milyen okj-be lenne érdemes belevágnom?

Figyelt kérdés
EÜ területen gondolkodom,esetleg paikai asszisztensin,érdemes?Vagy ezekből is csak a média szerint van hiány(mint ahogy a biológusból meg a tanárból is)

2014. szept. 10. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanítani tudsz vele? Amúgy műszaki végzettségek nagyon jók, igaz ez félig meddig eü, félig meddig műszaki de orvosi elektronikai technikusra van kereslet :)
2014. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertári asszisztenst érdemes megcsinálni.

Több volt biológus(analitikai részen mozgó) csoporttársam ezt csinálta meg, és ezzel dolgoznak. Van aki még laboratóriumi asszisztens, meg vegyésztechnikusi képzést csináltak, és vegyiparban vannak, mint technikus, vagy asszisztens, kit hogyan vettek fel (nettó 100-130 ezer ft/hó között keresnek).


Én informatikát csináltam (én ökológusként végeztem), és újra munkanélküli vagyok. :D

Szóval most újraérettségizek, és tanulok valami olyat, amiből megtudok élni (még csak a 3 ikszet ütöm, majd gondolom a negyediknél, ötödiknél lesz munkahelyem).


(jah természetesen felkerestek gyógyszerügynökök is, hogy milyen jó lenne már ha....:)



Biológia- kémia tanárból hiány van, de az ország ezer egy részén, és nem is feltétlenül egy iskolában. Egy volt cstársam megcsinálta a különbözeti vizsgát, és most tanár.

5 iskolában oktat külön, de egyszerre, mivel nem telne egy helyen ki a kötelező óraszám, miután levették a kötelező óraszámokat a tétés tárgyaknál (tegye össze a kezét, hogy egy városban vannak). Kösz H.Rózsa!



Kedvcsinálónak egy kis muzsika:

http://www.youtube.com/watch?v=5we1Q8W1Q2I

2014. szept. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok elmenni tanítani mivel nincs tanári végzettségem.Ahhoz még min 3 félévet kéne járnom,és nincs erre 300 ezrem/félév.Próbálkoztam több suiba is,de sehová nem vesznek fel,úgy sem,hogy közben munka mellett csinálnám,mert a KLIK nem engedi(mégha ez dirinek nem is lenne ezzel baja...)
2014. szept. 20. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem klikkes iskolában kell próbálkoznod, hanem olyannal amihez nekik semmi közük.

Alapítványi iskolák, magániskolák, egyházi iskolák és szak- és szakképzőiskoláknál van ez (utóbbi kettőhöz nem vesznek fel nagyon, mivel csökkentett óraszám van, és ott nagyon ritkán van üresedés).

2014. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!