Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyolcadikos vagyok, de még...

Nyolcadikos vagyok, de még fogalmam sincsen hogy milyen szakmát válasszak. Tudna segíteni ebben valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most kezdtem a 8.osztályt, és fogalmam sincs hogy milyen szakmát válasszak a továbbtanuláshoz. Nem szeretnék erős fizikai munkát végezni, mert úgy gondolom hogy sok eszem van és könnyebben is tudnék pénzt keresni. A nyelvtant azt nagyon vágom, abból sose tanultam és mégis én vagyok belőle a legjobb, rajzból is szintén egyik legjobb vagyok, rajz és művészet téren mindenki "Hundertwasser"-hez hasonlít :D És matekból sem vagyok hülye, kb. 3-mas 4-es vagyok velőle. Alapvetően az összes tantárgyból 3-mas 4-es 5-ös vagyok. És "rendkívül" jó érzékem van az idegen nyelvekhez is, pl. Angolt azt interneten keresztül kb. 4-5 hónap alatt úgy megtanultam hogy folyékonyan beszélek, úgy hogy soha sem kell megállnom hogy a következő szót hogyan kell mondani. De viszont az suliban németet tanulok, az is jól meg 4-es vagyom belőle. + még a neten keresztül nekiálltam tanulni egy afrikai nyelvet, csupán csak azért mert érdekelnek a különböző idegen nyelvek. És már az is elé jól megy. Ezek alapján milyen szakmát érné hogy elkezdjem? Olyan szakma kellene amiben nem nehéz elhelyezkedni, és jól keres, és ha úgy adódna a helyzet, kilehessen menni vele külföldre.

2014. szept. 17. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyira azért csak nem vagy jó nyelvtanból, hogy tudd, hogy a "de viszont" helytelen... :)


Úgy látom inkább humán beállítottságod van, a reált nem érdemes annyira erőltetni. Ha 3-as, 4-es vagy matekból, akkor ugyan nem vagy hülye hozzá, de jó sem vagy belőle (kicsit sok az önbizalom :D). Legalábbis annyira nem, hogy olyan irányban tanulj tovább, ahol matek kell.


Próbálj meg ráugrani erre a humánosabb, nyelvi vonalra.

2014. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nessiex69 válasza:
Még arra van időd bőven, hogy eldöntsd mi akarsz lenni(bár nyilván nem baj ha céltudatos vagy), de ha tényleg nincs ötleted se akkor menj gimnáziumba. Szakközépbe azért nem feltétlenül jó ötlet, mert ott vannak olyan tárgyak(biosz, fizika,kémia stb.) amiket csak egy-két évig tanulsz, és ha esetleg időközben rájönnél, hogy olyan szakmát szeretnél amihez neked kéne mondjuk egy olyan tárgyból érettségi akkor kapkodhatnál magántanárral meg ilyenek... A matekoddal viszont azért az erős gimikbe nem biztos, hogy felvennének, gyengébb, kéttanos gimnáziumok viszont jók lennének neked.
2014. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!