Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek? Milyen pályát...

Mihez kezdjek? Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés

Leírnám röviden a történetemet:

3. évfolyamos szakközépiskolás vagyok. Még 2 évem van hátra. (5 éves nyelvi előkészítős osztály). Az a helyzet, hogy nagyon rossz tanárokat kaptam a középsuliba. Reál tantárgyakból eleve nem vagyok túl jó, de azért általában ha egy tanár jól elmagyarázza megértem. Viszont egyik reál tanárom (fizika, matek, kémia) nem volt túl jó eddig. 3-4-es mindegyikből megvan, de semmit nem ér, mert nincs mögötte semmi tudás.

Gazdasági szaktárgyaim vannak, viszont ezzel sem tudom, hogy mihez kezdjek, mivel írtó magas pontszámokkal lehet csak bejutni fősulira és a matekkal való gondjaimmal nem is biztos, hogy boldogulni tudnék.

2 nyelvet tanulok, németet és angolt. Az angolt már az általánosban is tanultam, az megy is és szeretem is. A németet nem annyira mert egyrészt a negyedik tanárunkat kapjuk és eddig egyik se foglalkozott velünk túlzottan. Egyedül meg természetesen soha nem volt elég kitartásom tanulni.

Tudom, hogy most ez úgy hangzik, mintha csak a tanárokat szidnám. Nem, tudom hogy ez rajtam is múlik, de azért ha egy tanár normálisabban állna hozzánk, akkor más lenne a mi hozzáállásunk is.

Visszatérve, egyedül az angolt szeretem, viszont pedagógusként ebben az országban nem szívesen dolgoznék. Gondolom ez a mai helyzetben érthető.(politika)


Szerintetek mit kezdjek magammal? Tudom, hogy van még 2 évem de már nagyon idegesít ez a dolog, hogy minden ismerősömnek van valami terve csak nekem nincs semmi elképzelésem a jövőről.


Előre is köszönöm a segítséget.



2014. szept. 14. 22:06
 1/2 anonim válasza:

Ha egyetemre, főiskolára szeretnél menni, nézegesd a szakokat:

[link]

Mivel a reál tárgyak kevésbé mennek, ezért javaslom, hogy menj humán pályára, esetleg olyanra, ami emberekkel foglalkozik, ha ez érdekel. A tanárokkal való problémán részben segíthet az önszorgalom, de csak részben.

Az a lényeg, hogy olyat válassz, ami érdekel, és szeretsz vele foglalkozni, ne erőltesd rá magad semmire. Ráadásul még van 2 éved...az rengeteg időt jelent ilyen téren. Majd kialakul:)

2014. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 év abszolút, de nem sok idő, egy szempillantás lesz és már érettségi felett ülsz. Érdemes már most eldöntened és konkrétan ráállni arra a pályára. Olvass utána a felvin a szakok után, a konkrét cél motivál. Nekem csak azok a volt osztálytársaim járnak most egyetemre akik már középiskolában is tudták, hogy mik akarnak lenni (orvos, biológus, programozó és mérnök).

Sajnos a jelenlegi helyzetben nehéz dönteni, mert nem feltétlenül célszerű érdeklődésnek megfelelően menni hiába írják sokan. Rengeteg ember van akik elmentek pedagógusnak, illetve különféle kommunikációs, marketing szakra, de utána nem tudnak boldogulni.

Mindenféle képen jól gondold át.

2014. szept. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!