Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz lenne a tanári egyetem?

Nehéz lenne a tanári egyetem?

Figyelt kérdés

16/F vagyok és nem vagyok nagyon jó tanuló, de itt nem arra kell gondolni, hogy mindenből 2-es vagyok, csak a reál tantárgyakból, a humánokból ,, jó vagyok".

Most jelenleg egy agrár képzésben résztvevő szakközépiskolába járok Budapesten. És a biológia és a mikrobiológia úgymond érdekel, és szeretem, és már 2 éve szeretnék biológia és mikrobiológia tanár lenni. A z érettségi elérése után szeretnék a tanári egyetemre tovább menni, és az lenne a kérdésem, hogy a felvételinél mi számít, mert biológiából és mikrobiológiából biztos kell felvételiznem és még milyen tantárgyból?????

És az egyetemen milyen tantárgyak lesznek???? igazából csak biológiából 5-ös vagyok, mikrobiológiából meg 4-es és a többiből 4 vagy 3 as, reálokból 2-es, kivéve kémiát, ami 3-as!!!!!!!! Van esélyem és lehetőségem, hogy elvégezzem???? :D

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!



2014. szept. 19. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A másik érettségi tantárgyat a másik szakod határozná meg. Mivel utóbbiról nem írtál, lehetetlen volna az összes tanárgyat felsorolni, amit 5 év alatt végeznél el (száznál több volna).

Elvégezni el lehet, nem úgy nehéz, mint pl. egy mérnöki szak. Nem az a kérdés, mennyire tudsz jól tanulni, hanem hogy mennyire tudsz megbírkózni a gyakorlattal, szembesülni azzal, hogy tanár leszel. Elsősroban utóbbi miatt hagyják ott a tanárképzéseket.

2014. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Először is főiskola. Másodszor a tanáriról azt kell tudni, hogy az megy oda, aki 1. senki másra nem jó, 2. valami máshoz kell neki a diploma.


Van esélyed.

2014. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Másodszor a tanáriról azt kell tudni, hogy az megy oda, aki 1. senki másra nem jó, 2. valami máshoz kell neki a diploma."


- Milyen ember az, aki "senki másra nem jó"? És miért pont egy ilyen specifikus képzést végezne el valaki, akinek egyébként másra kell a diploma?

2014. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen ember az, aki "senki másra nem jó""

Tanár. :D


Egyértelmű, nem? Taníthatsz vele. Hogy mit, az más kérdés.

2014. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Márpedig ha egyféle természettudományos tárgyból mész tovább, sajnos ugyanúgy tanulni fogod a többit is. Én is most szembesülök ezzel biológia BSc-n, hogy a fele legalább tisztán kémia, és a matek-fizika se elhanyagolható.
2014. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!