Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy orvosira járó tudna...

Egy orvosira járó tudna tanácsot adni egy elkeseredett lánynak, aki pályaválasztás előtt áll?

Figyelt kérdés
Egészségügyben szeretnék a jövőben dolgozni, de a családom szívvel-lélekkel lebeszél mind az orvosi, mind a fogorvosi, mind a gyógyszerész szakmákról, mondván, hogy nagyon nehéz, nem bírnám, na meg állásom sem lesz. Igaz ez? Tudna nekem egy orvos/fogorvos/gyógyszerész mesélni egy kicsit a szakról? Így nem merek belevágni, ismerősöm nincs, aki mesélni tudna. :(

2014. szept. 19. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

nem vagyok sem orvos, sem a felsoroltak közül bármelyik szakma képviselője, de én is egészségügyis vagyok remélem nem baj, ha leírom a véleményem.


Az elhelyezedéssel szerintem egyik szakmánál sem lenne gond. Orvosokért ma gyakorlatilag sorbanállás van, bárhová mehetsz kb.


Fogorvosnak is lesz még hely a rengeteg külföldi miatt, és a gyógyszerészeknek sem hinném, hogy a közeljövőben aggódniuk kellene(bár a kórházaknak sincs már lassan pénzük gyógyszerre).


Amiért inkább lebeszélnek szerintem:

-> féltenek, hogy csalódsz/rájössz hogy mégsem ezt szeretnéd csinálni

-> az orvosi nem csak az egyetemen nehéz, de utána is. Magyarországon, a fizetésük is alacsony, emellé óriási felelősség és tudás kell, és sokszor rengeteget kell dolgozni.


Azt, hogy bírnád-e nyilván nem tudom megállapítani innen, de manapság elég sok lehetőség van belepillantani egy adott szakma tananyagába/képzési rendszerébe + csomó ingyenes online kurzus is van mindenféle témában.



pl. [link]

[link]



Egyéb egészégügyi szakmák amik esetleg érdekelhetnek.


->apóló/nővér

->dietetikus

->Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus

->gyógytornász

->védőnő

->szülésznő

2014. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a linkeket! Megkérdezhetem, hogy te mit dolgozol?
2014. szept. 19. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
persze, én képakotós vagyok, (orvosi képalkotót végeztem képalkotó szakiránnyal) bár jelenleg nem dolgozom a szakmában, mert Msc-n vagyok perpillanat info-bionika szakon.
2014. szept. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
" na meg állásom sem lesz" Ez ugye csak vicc? Ezek olyn hiányszakmák, hogy szinte nem is neked kell jelentkezni, hanem ők fognak keresni téged.
2014. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Én orvosira járok. Az egyetem elég szívás, mert borzasztóan sokat kell tanulni, de nem megtanulhatatlan. Szorgalom és kitartás kell hozzá. Utána pedig 99%, hogy lesz munkád. Fizetésed kezdetben nem lesz magas, de később emelkedik. Meg sok mindennel ki lehet egészíteni. Ha ez az álmod ne hagyjad magad lebeszélni róla!!
2014. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerésznek tanulok. Ha kémiához értesz, akkor érdemes ezt választanod. Első két évben szinte csak kémiád van. Utána emberhez kapcsolódó tárgyak is képbe kerülnek, amiknek már van sok realitása.

A gyógyszerész az egyetlen az említettek közül nem mellesleg, ami végzettség után kimagaslóan jó bért kínál, tehát a frissdiplomások közül magasan kiemelkedik a kezdő fizetésük. Mindezentúl szerintem a fentiek közül az, amellyel több területen lehet mozogni (kereskedelem, marketing, egészségügy, ipar, oktatás). Szóval én ajánlom ezt a szakot.

2014. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is gyógyszerészhallgató vagyok . Igen . valóban nagyon nehéz az egyetem , kimondhatatlanul nehéz .

Kérdezd már meg a családodat , hogy láttak már munkanélküli orvost , fogorvost vagy gyógyszerészt? :D Én még soha. :)

2014. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!