Lenne normális munkám?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel, a filmkritika, és a zenekritika.

Jó tudom, hogy ebből nem lehet megélni, de azért hátha lesz munkám belőle. Most szakközépiskolába járok 16/f vagyok és szeretnék tovább tanulni filmkritika szakra......

És szeretnék filmkritikus, filmkritika tanár, zenekritikus, zenekritika tanár és újságíró lenni, tudom ez elég összetett, de ezeket tanítanám, és emellett lennék még újságíró... Szerintem én képes vagyok rá, hogy ezeket tanítsam és kritikus legyek meg újságíró. Tudom nagyon sokan nem tudnak elhelyezkedni, de mivel én jól tudnám tanítani, és jól előadom magamat akkor lenne esélyem normális fizetésre és munkára????

Én minden héten járok egy filmkritikai előadásra és zenekritikai előadásokra, és érdekel és tetszik. Lenne esélyem????? És tényleg értelmes válaszokat kérek, hogy ha még hülyeséget is írok még akkor is és nem kritikát, Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!!! :)



2014. szept. 20. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nézd kedves kérdező, ez nagyon nagy lutri. Ha mindenképpen ezzel szeretnél foglalkozni fel kell arra készülnöd, hogy nem lesz állásod, tehát kell lennie B tervednek is, ha nem jönne össze a dolog. Ó és arra is készülj fel, hogy nagyon sok kritika fog érni, ha jól tudom ezek szabadbölcsész szakirányok, ami joggal messze a leglenézettebb egyetemi szak az andragógia után. Tehát sokat fogod azt hallani, hogy melegedni jársz egyetemre, és hogy nem lesz állásod.
2014. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem elég, hogy a felsőoktatás szintje kritikán aluli és még mindig olyan problémákkal küzdünk amelyeket már legalább 1 évtizede megállapítottak, de az emberek is hihetetlen korlátoltak. Hihetetlen, hogy mennyire a alacsony a magyar emberek kultúr igénye.


Na mindegy, látod a helyzetet, innentől kezdve igazából az a kérdés, hogy vállalod-e a kockázatot vagy inkább mész egy olyan szakra ami biztosabb megélhetést biztosít, persze ebben az esetben is van kockázat. Sajnos Magyarország nem az a hely ahol az álmaidnak élhetsz (kevés kivételtől eltekintve).


Külföldi továbbtanuláson nem gondolkodtál (nyugati országokra gondolok)? Sokkal több esélyed lenne kint, jobban megbecsülnek, nem néznek le semmilyen szakmát (főleg nem olyat amelyet egyetemen tanítanak), nem lesznek olyan tróger emberek akik lelutrizzák a kiszemelt szakodat és még rengeteg más pozitív hozadéka lenne.

Még időben vagy, simán feltudnál készülni. Rá kellene feküdni az adott nyelvre, felvenni a kapcsolatot olyan emberekkel akik már kint tanulnak, tanácsot kérni stb. Szerintem gondold át. Az anyagiak miatt sem kell aggódni. Vannak olyan helyek ahol nagyon olcsó a tandíj (Ausztria vagy Németország, nem tudom pontosan), ez mellett pedig diákmunkákból jól meglehet élni, különféle ösztöndíjakat lehet igénybe venni, illetve ahol magasabbak is a tandíjak ott is vannak nagyon jó feltételű hitelek (pl. Anglia, ott csak akkor kell elkezdened visszatörleszteni, ha a fizetésed elér egy bizonyos összeget). Illetve rengeteg más pozitívum van, maga az oktatás is sokkal jobb az itteninél rengeteg országban.

2014. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

+ egy cikk, ebben külföldön tanuló magyarok nyilatkoznak.


[link]

2014. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha tehetséges vagy és értesz hozzá -> igen

ha egyik sem akkor -> nem

2014. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!