Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem mérnök informati...

Most végeztem mérnök informatikusként de már cseszeget mindenki, hogy van-e már munkám. Normális?

Figyelt kérdés

Pénteken volt az államvizsgám, heteket készültem rá úgy, hogy alig aludtam. Teljesen kimerült vagyok még mindig és már cseszegetnek, hogy miért nem keresek munkát.

Akkora nagy baj, hogy szeretnék kicsit feltöltődni? Még a kezembe se kaptam a diplomát majd csak 1-2 hét múlva adják oda.

Egyébként a környéken szétnéztem, ilyen munka nem nagyon van, 1 volt de oda kötelező a B-kat jogsi ami nekem nincs.

Mindenki azt gondolta a környezetemben, hogy ez itthon így működik, hogy ahogy megvan a diploma akkor rögtön 1-2 nap alatt jön majd a Kánaán.

Nem tudom velük megértetni, hogy diplomával is ugyan úgy nehéz megtalálni a jó állást.

22F


2014. jún. 29. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális, hogy ennyire kiakadsz rajta. Adhatnál diplomatikus választ a kérdésükre, például még nem találtad meg a megfelelő állást, vagy hasonlót.

Majd ha állásinterjúra kerül a sor ott sem árt kicsit diplomatikusnak és barátságosnak lenni, különben a diplomát lobogtató munkanélküliek között fogsz kikötni.

2014. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk esetleg elolvashatnád értő olvasással amit írtam.

Hol volt az, hogy nem adtam nekik normális választ?


Megmondtam nekik, hogy kicsit szeretnék pihenni, mert hónapokig írtam a szakdolgozatot meg tanultam és teljesen ki vagyok merülve, ráadásul a barátnőmmel szeretnék kicsit pihenni, mert mostanában alig találkoztunk.


Szerintük már jövőhéten mennem kéne állásinterjúkra. Mindezt úgy, hogy még a kezemben sincs a diploma. Ráadásul a környéken jelenleg tényleg nincs informatikus állás. (bármi jó lenne, pénz mindegy)

2014. jún. 29. 18:10
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Mi az a környék?
2014. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha magadat tartod el,akkor jogos a felháborodás, de valószínűleg a szüleiddel élsz,ők fizetnek utánad mindent, így érthet,hogy szeretnék,hogy dolgozz már. én pl. úgy diplomáztam,hogy végig dolgoztam mellette,és 18 éves korom óta egy szabad nyaram nem volt soha,és munkanélküli sem voltam,még a diplomázás után 2 hétig sem.

beszéld meg a szüleiddel,pár hét pihenés nem a világ vége, de érthető ha nem szeretnék,hogy egész nyáron lógasd a lábad

2014. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az a bajom a hozzáállásoddal, hogy bár tudod, nem nagyon van állás, eddig eszedbe sem jutott, hogy időben el kellett volna kezdeni keresgélni.
2014. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó látszik, hogy sosem vizsgáztál még egyetemen. Nincs ezzel baj csak akkor ne írj véleményt. Konkrétan mikor napi 4 órákat aludtam az embertelen mennyiségű anyag miatt, elhiheted, hogy sok kedvem volt még nézegetni az állásokat is.

Egyébként meg nem is tudom egyesek hogy gondolják. Kinézek egy állást hónapokkal ezelőtt és megvárnak engem az államvizsgával? Vicc.

Mindenhol ahol érdeklődtem azt mondták, hogy majd akkor fontolják meg egyáltalán ha a kezemben a diploma.

2014. jún. 29. 21:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy, kinyitod a kicsi szádat, és közlöd, mi a helyzet. Ennyi az egész. Meg csinálj addig egy B jogsit, sok helyen előny, és mellette marad tengernyi időd pihenni.
2014. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
B jogsihoz pénz kéne. 180 ezer. Az meg nehéz. Persze dolgozok még diákként amíg lehet de elég nehezen jön össze főleg, hogy a kajára is nekem kell költeni.
2014. jún. 29. 23:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja igen,én is szerdán államvizsgáztam,Biológus Msc.

Hullára fáradtam,majdnem olyan kemény mint egy orvosi...

Ja,persze emellett,csakis állásajánlatokat lesegetni van ereje az embernek,arról nem is beszélve,hogy mi van,ha megbuktatnak(nem pofavizit az államvizsga,szokott bukás lenni),akkor meg mit izgassam magam előre?

Amúgy én most kezdtem nézegetni,de ugye sok olyan van ahol kéne a papír a pályázathoz,de ugye,ha az ember előre kikéri és nem vár 1 hónapot diplomaosztóig,az is 7 munkanap mire elintézik...

Szerintem nincs igazuk a cseszegetőknek...

Ja jogsi,nekem sincs,mert se időm se pénzem nem volt rá eddig,de a legtöbb állás orvoslátogató,és ahhoz is kéne,sőt van ahol saját(!) kocsi...Na hát az meg pláne nincs(az egész családba nincs...)

2014. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Én megértelek amiért kiakadtál azokon akik álláskereséssel sürgettek. Mert én is ugyanígy voltam amikor átvettem a diplomát. De rájuk sem hederintettem, mert a saját életemmel kizárólag én rendelkezem. Akinek nem tetszett hogy henyélni van kedvem a kimerítő egyetem után, azt tanácsoltam szedjenek hangyát boxkesztyűben vagy vegyenek be egy doboz nyugtatót, esetleg menjenek el cselédnek egy multihoz napi 48 órában. Ne pedig nekem tanácsolják.

Sőt, diploma után világot is jártam. Majd elhelyezkedés helyett kiépítettem saját vállalkozásomat. A poén most jön: Ma meg már azért cseszegetnek hogy nem tudok-e nekik valami jó munkát adni. Buzgómócsing munkamániás barmok.

2014. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!