Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógusnak kell tanulnom?

Gyógypedagógusnak kell tanulnom?

Figyelt kérdés

Hallássérült, siket gyerekeket szeretnék tanítani. Ehhez mit kell tanulnom? Hova kell menjek egyetemre?

A budapesti ELTE gyógypedagógia hallássérült szakirányt néztem ki magamnak, ez jó ehhez?

Kell hozzá valamilyen szakot választanom? Hogyha mondjuk én matekot szeretnék tanítani siketeknek, akkor ide kell menjek?

A jelnyelvet tanítják az egyetemen? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

A szurdopedagógus is ezt csinálja? Ezt a szakot nem találom egy egyetemen sem, akkor hogyan szerezhet ilyen szakképesítést az ember?

Bocsánat a szedett-vedett kérdésekért, csak nagyon el kellene már döntenem, hogyan tovább és ez érdekel, de nem sok információt találok az egyetemek honlapján. Előre is köszönöm a segítséget!



2014. szept. 23. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

igen ide kell jelentkezned, jól nézted ki.

Jelnyelvet külön kell elsajátítanod.

Gyógypedagógus képzésben nincs külön szakos tanár.

2014. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. szept. 28. 21:11
 3/5 anonim válasza:
Az ELTÉn fel lehet venni jelnyelvet tantárgynak! :) Sőt, minork is lehet például bölcsészeknek, de a gyógypedagógián ha jól tudom, kötelező is.
2014. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 8. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
ha elvégzed a hallássérültek pedagógia szakirányt, akkor szurdopedagógus válik belőled :) gyógypedes diplomával egyébként általános iskolában közműveltségi tárgyakat taníthatsz ép gyerekeknek 1-6. osztályig, fogyatékkal élőknek 1-8. osztályig :)
2015. febr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!