Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek magyartanár,...

Hogyan lehetek magyartanár, hol, és mit kellene hozzá tanulnom?

Figyelt kérdés
Elég érthetetlen számomra a jelenlegi felsőoktatási rendszer,még az osztályfőnököm sem beszélt nagyon a továbbtanulásról,pedig jövőre érettségizek.Magyar faktos vagyok,mindenképp emeltszintűzni akarok magyarból.

2014. szept. 14. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

ELTE Tanárképző Főiskola. Budapest.

Ide jelentkezz, ha magyartanár akarsz lenni.

Nem tudom Magyaro, melyik területén laksz.


itt van egy infó a főiskolákról, egyetemekről.


[link]


Tedd a keresőbe. Tanárképző főiskolák.van egy pár link, nézd meg azokat.

2014. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez is egy jó infó.


[link]

2014. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ELTE hírei, de ez az idei évre szól.

Hogy mit fognak kérni, követelni, átalakítani az oktatásban 2015-ben azt a jó ég tudja.

Érdeklődjél, hívjad fel, vagy a szüleid érdeklődjenek a tanárképző főiskolákban , mire kell készülnöd, milyen tantárgyakból kell felvételizni,mennyi pontokkal lehet bejutni,a mely tantárgyat kell felvenned a magyar irodalom és magyar nyelv mellé? /töri, testnevelő, v számítástechnika , v idegen nyelv amit tanulsz, fogalmam sincs, neked kell tudni , mely tantárgyakat kedveled, és azokból is 5 -re állsz v legalább is erős 4-re/


[link]


lehet, hogy az osztályfőnököd sem tudja még, hogy milyen tanácsot adjon, mely, milyen iskolákba lehet jelentkezni.

Még nagyon az év elején vagytok. Ezért írtam, hogy érdeklődj telefonon, esetleg levélben.

2014. szept. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Csak 2 szakos tanár lehetsz ezt vedd figyelembe.
2014. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vagy bolcseszkaron elvegzed a magyar szakot, es felveszed melle a pedagogiat. egy lehetsz egyszakos magyartanar. kerdes hogy mire mesz vele...
2014. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

az 5. válasz teljesen hibás.

Nem lehet alapszakhoz már felvenni pedagógiát, 2012-től.

Ismétlem: a tanárképzés kétszakos és csak tanárszakkal tudsz tanítani.

2014. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

bocsi. hiába ami rég volt, az rég volt :)

2014. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A felvi.hu az alap tájékozódási pont. Osztatlan tanári szakra kell jelentkezni, kétszakosnak. Itt vannak a magyaros lehetőségek intézményekkel: [link]
2014. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen,azt tudom,hogy csak két szakos tanár lehetek.

szerintetek melyik a jobb? magyar-töri,vagy magyar-angol?

2014. szept. 16. 18:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Én talán az angolt választanám inkább, mivel azzal egy picit több területen is lehet még aztán mozogni. De értem amúgy a dilemmád: nekem is magyar a főszakom, és rengeteget agyaltam, hogy a törit vagy a németet válasszam-e minornak. Végül az előbb említett érv miatt a németet választottam, és nem bántam meg, (bár még nem dolgozom, munkát se keresek jelenleg, szóval azt nem tudom mire van nagyobb igény). Annyi tanácsot viszont adhatok, hogy a törit csak akkor válaszd, ha tényleg nagyon érdekel, mert különben szenvedés lesz végigcsinálni, vannak töris barátnőim, és néha a nagyon elegük van nekik is, pedig őket nyilván nagyon érdekli a történelem. :)
2015. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!