Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy közöljem ezt a barátnőmmel?

Hogy közöljem ezt a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit lehet szokatlan a téma amivel fordulok hozzátok. 11.es vagyok, és tudjátok matekhoz, fizikához már az a jobb számológép kell amivel mindent lehet számolni, aminek az ára olyan 3 e körül van. Van egy bnőm aki a padtársam, és neki csak az a legegyszerűbb van, és tavaly is ha nehezebb dolgot kellett számítani az enyémet használta, de szinte most állandóan kell matekon a gép, és dogáknál engem eléggé zavarna, hogy rendben kiszámol vmit, de addig én nem tudok a saját dogámmal haladni. Picit szegényebbek mint mi, de az én anyukám is tudott erre pénzt szánni, hisz úgy is kell majd az érettségihez meg minden.. és próbáltam rá célozni, hogy nehéz lesz dogánál ez, és akkor meg megsértődött rám..

de most hogy mondjam meg, hogy vegyél magadnak ilyen gépet?

17L


2014. szept. 25. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ezt a tanár oldja meg azzal, hogy dolgozatnál kiköti, nem lehet más számológépét használni. Legalábbis nálunk gimiben így volt.
2014. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem, hogy neki kellene megsértődnie, figyelembe véve, hogy eddig is te segítettél neki és most is a segítségedre szorul úgyhogy a hisztijét hagyd figyelmen kívül.

Mondd meg neki, hogy az érettségire úgyis kell, szerezzenek be egyet, mert neki is be kell gyakorolnia a saját gépét. És igen mondd meg neki, hogy téged viszont zavar a dolgozatnál a koncentrálásba, hogy megszakítja a lendületedet ha haladhatsz a saját tempódban.

Ha tényleg a barátnőd, akkor nem akar neked rosszat és megérti, ha nem akkor meg nem érdemes rá időt és energiát pazarolni, mert gimi után úgysem fogjátok tartani a kapcsolatot (hidd el számtalan elválaszthatatlan kapcsolat szakad meg a gimi után). Ez az év már fontos, beleszámít a felvételiben, ha ő ennyire nem foglalkozik veled és csak játsza a hisztist, akkor te se foglalkozz vele, majd lenyugszik.

2014. szept. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
...ja még annyi, hogy a kínaiba 800Ft-ért már lehet olyat venni ami mindent tud, nem kell, hogy mindenkinek Casiója legyen.
2014. szept. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ó, hát az ilyet úgy imádtam én is...

Nincs joga megsértődni a lánynak, elvégre eddig is segítettél neki. Vagyen egyet vagy kérje kölcsön a tanártól, ő úgysem használja doga közben. Biztos vagyok benne, hogy olyan 1000 ft körüli gépeket is árulnak, annyi pénzt csak rá tudnak szánni, érettségire is kelleni fog. Ha megsértődik emiatt teljesen, akkor máshol sem fogsz tudni rá számítani, ennyire nem lehet egoista.

2014. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egyet karácsonyra vagy szülinapra.
2014. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy spec. számológép nélkül megoldhatatlan lenne a feladat.
2014. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még általánosban vettem egy gépet kemény 800 ft ért a LILD-ben azóta is működik, ugyan úgy néz ki mint a márkásak és ugyan azokat kivétel nélkül tudja..
2014. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy vegyen szépen magának, ne veled csesszen ki. Még ha 3 ezer forintért is vesz, azért az nem egy akkora baromi nagy összeg, hogy egész hónapban éhezzenek utána.
2014. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!