Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Református Gimnázium...

Debreceni Református Gimnáziumba felvételi?

Figyelt kérdés

Hetedik osztály év végén kiváló tanuló lettem, most 8. félév még kérdéses.

Reál matekra hány ember szokott jelentkezni, abból hányat vesznek fel?

Mennyi az esélye, hogy felvesznek?


UI: Tudom hogy oda központi felvételi kell, éppen ezért kérdezem, hogy tudjam, hogy általában hány emberrel kell felvenni a versenyt a felvételizőknek.



2014. szept. 25. 19:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Bárkit felvesznek, de inkább kerüld el azt az iskolát.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2014. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mindenképp oda megyek, több ismerősöm is oda járt, semmi bajuk se lett tőle, és amit mondtak a Koli, voltam a lánykoliban, szerintem szuper...

Mondjuk fiúként a fiúkoliba fogok járni, az meg kiköltözött a Fórum mellé, de ha a város közepén van,nem lehet valami rossz..

Csak jókat hallottam róla..

2014. okt. 1. 20:56
 3/20 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem olvastad el amit linkeltem, ott azért elég sok rosszat is olvashatsz, sőt.. És ha rákeresel, még elég sok ilyen kérdés van. Nyilván nagy előrelépés nekik, hogy "szuper" a lánykoli épülete, de az a házirend, meg amit ezek a "tanárok" ott művelnek, az teljesen élhetetlenné teszi és ezen még az sem segít, hogy a fiúkoli a Fórumnál van. Ez mégis mit befolyásolna?

Persze úgy pazarlod el a életed, ahogy csak szeretnéd, én szóltam.

2014. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból tudom, hogy aki Debrecenbe ment, nagyon szereti, meg általában ezek, hogy tanárok ilyenek, olyanok...ezek pletykák.

Azok találják ki, akiket nem vesznek fel.

Több diákot is tudok, akit nem vettek fel, és átkozzák a sulit..

2014. okt. 3. 14:49
 5/20 anonim ***** válasza:

Te tapasztalatból? Mit is mondtál, most akarsz felvételizni?


Kedves Olvasók! Lehetőleg észre se vegyék az ehhez hasonló demagóg kérdezőket és válaszolókat! Rengeteg kérdés van, itt egy példa amiből könnyű leszűrni milyen messzire érdemes elkerülni ezt az "iskolát":


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2014. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Négy évig jártam oda, 4,7-es átlaggal zártam, fiú kolis voltam. Kerüld el, egy rakás szar, ha nem vagy egy megalkuvó, nyalizós szubmisszív nyomi, vagy nem támogatók a szüleid, esetleg netán lelkészek (ez utóbbi az aduász, a segged is kinyalják), akkor utálni fogod, mint a szart. Nem hazudok, esküszöm, csak jót akarok neked, könyörgöm, menj máshová. Tanulj a mi hibánkból, én az egész évfolyamunkról maximum öt embert tudnék mondani, akik tényleg szívesen jártak oda, a többi százakárhány nem.

A szabályok megfojtanak, lesz napi 2 óra szabadidőd, a nevelőket soha sem fogod érdekelni, kivéve R. tanár urat, ő óriási forma :D

Ha laptopod van, szétszopatnak a nevelők, bár újabban mintha ez alábbhagyott volna, tavaly (amikor negyedikes voltam) már az okostelefonok létét is elfogadták.

Rengetek szükségtelen szabály, három szilencium van, tehát ha sportolsz, akkor ugye -mivel az edzések általában akörül vannak- az elsőről vagy az utolsóról kimenőt kellene kérned. Na ezt elsősként elfelejtheted, elsősben nekem is le kellett mondanom egy sportról, amiben már versenyeredményeim is voltak, egyszerűen azzal az indoklással, hogy "hát xy te ezt biztosan jól csinálod, meg elhiszem, hogy működne a dolog, de ha neked megengedem, akkor jön a másik hogy ő búvártanfolyamra akar járni, stb, stb..."

Bármilyen kritikád van az iskola működése felé, vagy cinikusan elutasítják és megmagyarázzák, hogy ez amúgy jó és te vagy a hülye, vagy látszólag megértőek, de nem tesznek semmit, a tanári karban meg elterjed, hogy egyfolytában elégedetlenkedsz (több barátommal megtörtént ilyesmi). Van néhány kedvezményezett diák, akik jóformán bármit megtehetnek, az átlagos kolist pedig ha hétvégén elkapják egy sörrel, tárgyalások sorozata, fenyegetések és internátusi (ez nem saját tapasztalat, de kismilliószor megtörtént). A koliból egyszerűen nem költözhetsz ki. Ha beköltöztél, és nem tetszik, de a suliban maradnál, hetekig a vezetőség nyakára kell járnod, a szüleidnek húsz indoklásos levelet kell írni, iszonyat agresszíven kell fellépnetek, mert általában élből elutasítják az ilyen kéréseket azzal, hogy ebben az esetben az iskolát is el kell hagynod. Több ismerősöm is van, akit egyszerűen nem engedtek kiköltözni.

A szilenciumokból három van, összesen kb. három órát ölel fel, amiből az utolsó órában olvashatsz könyvet, de abból is csak kötelezőt. Az első kettőben csak tanulás, még ha csütörtök délután van szeptember közepén, amikor abszolút semmi tennivaló nincs. Ha rajzolsz, rád szólnak, stb.

Szombat este és vasárnap délelőtt kötelező istentisztelet (kötelező bent maradós hétvégén, amiből lesz bőven, ne aggódj), ami igazából nem probléma azoknak, akik kedvelik az ilyesmit, de személy szerint velem jóformán megutáltatták a templomba járást.

Nagy iskolai programok nincsenek, vannak hétvégén diáknapok, amik csak arra jók, hogy berakjanak még egy kötelező bent maradást, általában van egy diákok által szervezett fociverseny és kifújt. Évente egyszer-kétszer van ki mit tud, a diákönkormányzattal azt is úgy kellett összeszenvedni magunknak.

Vannak a kollégistáknak teaházak is (évente kétszer-háromszor), amikor a fiú vagy a lánykoliban a jelentkezők összeülhetnek, lehet kb. fél tízig beszélgetni (zene, pláne a tánc persze tiltott), de legalább van tea és sütik. Legtöbbször a lánykoliban van, mert az igazgatónője nem viseli el, ha a lányok a fiúkoliban tartózkodnak, gyakran egyszerűen elmarad.

Tehát a koli miatt senki sem jár oda.

Néha vannak évfordulók (tavaly rengeteg volt a 475. jubileum miatt), ezek abból állnak, hogy meghívnak rakás nagy személyt, régi híres diákokat, szervezeteket, beültetik őket a Nagytemplom középső részébe, aztán a diákokat kirakják valamelyik oldalhajó végébe, hogy ne legyen már sok az üres hely, meg milyen jól mutat a sok fekete bocskai a vágóképeken. Ez után semmi program, a meghívottaknak vendégebéd, vacsora, beszélgetések, minden, a diákok meg üljenek a koliban, meg most inkább ne focizzanak már az udvaron a ketrecben, mert sok a vendég. Ezek az iskolai évfordulók.

Magáról a gimiről: az oktatás színvonala abszolút középszerű. Felkészít a középszintű érettségire, de semmi több. Egy-két tanár jobban foglalkozik azokkal, akik emeltezni akarnak (töri, magyar esetén például nem kell félned, ha I betűs férfi töritanárt kapjátok például, eleinte lehet, hogy nem fogjátok kedvelni meg flúgosnak tartjátok, de az egyik legbölcsebb forma a tanári kardban), de természettudományok terén fényévekkel le van maradva sajnos az iskola, ha pl. biológiából vagy kémiából szeretnél emeltezni, akkor vagy mocskosul szorgalmas leszel, megveszel több könyvet és magadtól tanulsz rengeteget, vagy marad a magántanár, amit rengetegen választanak.

Marad a "de hát református szellemiségű iskola, én ezt szeretném érezni" érv. Ha nagyon szeretnéd, beleláthatod ezt a szellemiséget. Ha csak a felszínesség és a külcsín, illetve a szép szavak érdekelnek, akkor tetszeni fog ez az iskola, de ha kritikusabb jellemű vagy, meglátod, hogy a kötelező hittanon (amit egyébként 1-2 tanár kivételével tucattárgyként kezelnek), kötelező istentiszteleteken, kötelező megemlékezéseken kívül csupán néhány tanár van, akik valóban tükrözik a jótékony vallásosság szellemiségét, általában ők azok, akiket az egész tanári kar szívat, mert túl sokat engednek a diákoknak.

Ha még beugrik valami, akkor írok, van még bőven.

2014. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Nyugodtan felveheted velem a kapcsolatot, ha nem hiszed, száz százalékosan tudom igazolni, hogy oda jártam.
2014. nov. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom mikor jártál oda, de már átköltözött a Gimnázium.

Sokkal modernebb szerkezeteket is beszerezett az iskola, amit a nyílt napon is mondtak, és bemutattak...

Gondolom te még a régi gimnáziumba jártál, most átköltözött a Péterfia utcába, oda a fórum mellé.

2014. nov. 11. 20:25
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
És pontosan ugyanazok a felkészületlen tanárok erőltetik pont ugyanazt az elavult házirendet.
2014. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a házirend, ugyanazok a tanárok, és természetesen az összes ottani ismerősöm csak szidja az egészet és visszasírja a régit, pedig az is utálatra méltó volt.

Felszerelésben jóval jobb, tehát van mindenhol digitális tábla, de kb. két tanár van, aki be tudja kapcsolni és havonta egyszer rajzolni valamit. Hozzá kell tenni, hogy a gimi az épület felső részén, többek között a tetőtérben van, az alsóbb emeletben általános iskola van, természetesen nincsenek összeegyeztetve az órák, csengetnek össze-vissza, az alsós gyerekek szaladgálnak és ordibálnak a folyosón, az udvaron a szünetekben verik a félméteres fém sakkbábukat egymáshoz és kong az egész udvar, miközben a gimiseknek órája van. Van olyan terem, aminek a közepén össze-vissza állnak gerendák és több padból nem lehet látni egyáltalán a tanári asztalt (ilyen termek egyes osztályoknak az OSZTÁLYTERMEI). Reggeli, ebéd és vacsora természetesen a régi épületben van, oda kell átjárni.

A probléma eddig elsősorban sem a felszerelés volt, hanem a tanárok inkompetenciája egy rendes érettségire való felkészítés terén.

Én nagyon szeretnélek lebeszélni erről, de látom, hogy te magad véded, holott én jártam oda évekig és nem a levegőbe beszélek. Te ezt már rég eldöntötted, azt vártad, hogy itt majd dicsérik, de a valóság nem az, amit a nyílt napon mesélnek (nekünk anno végig a rugalmas, tanulóbarát rendszerről beszéltek, távolabb sem állhatna az iskola tőle), hanem az, amit bármelyik oda járt diák megmond neked.

Ha oda mész, utálni fogod. Ez nem kérdés. A saját érdekedben beszéltem, dönts, ahogy jónak látod. Nem olyan lesz, mint ahogy most a lelkes ábrándozásaidban elképzeled.

2014. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!