Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárképzés, erről...

Osztatlan tanárképzés, erről kicsit bővebben?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy a kapacitás oszlopban (például DE matematika-fizikatanár) 1 < 4 fő van írva?Ennyire kevesen jelentkeznek?Ha középiskolában szeretnénk tanítani,akkor ennek az elvégzése főiskolai végzettségnek minősül?

Kissé tájékozatlan vagyok.



2014. szept. 26. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizikatanárnak annyira kevesen jelentkeznek, hogy még ez a 4 megfelelő jelentkező is nagy szám. Osztatlan tanárival taníthatsz középiskolásban.
2014. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És tegyünk fel,hogy csak én jelentkezek erre,akkor is indítják a szakot?Nem lesz csoporttársaim sem,vagy hogy működik ez?Kicsit furcsállom.
2014. szept. 27. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Elméletben ha meghirdetnek egy szakot és van legalább egy ember aki eléri a ponthatárt, akkor kötelező elindítani a szakot. Azt, hogy hogyan oldják meg, nem tudom valószínűleg összevonják a matematika és fizika alapszakosokkal, pedagógia órákra pedig berakják valamelyik másik pedagógia szakra.
2014. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen.Még az egyetemen valószínűleg utánaérdeklődöm :)
2014. szept. 27. 19:41
 5/5 anonim válasza:
Az 1<4 annyit jelent h 1 fővel már indul a szak. Ha tényleg csak téged vesznek fel akkor nem lesznek szaktársaid, nekem jelenleg 3 ilyen haverom is van, nekik picit nehezebb a dolguk, de nem kibírhatatlan. Nem vonják össze őket, a mintatantervük alapján felveszik az óráikat és azokra járnak be, tehát pl az össze fizikás órájuk együtt van a többi más szakpáros fizikás osztatlanossal meg a BA-s fizikással és egyéb olyan hallgatóval akiknek kötelező az adott tárgy (én töri-etikás vagyok és a töris óráimon régészekkel, BAs törisekkel vagyok, etikásokon meg szabadbölcsészekkel, filozófusokkal meg természetesen az osztatlanosokkal). :) Majd tavasszal ki lesz írva h hányan jelentkeztetek és az is h első helyen hányan jelöltétek a szakot, abból már tudsz következtetni az esélyeidre. Nekem 1<5 volt 2en jelöltük első helyen és végül 4et vettek fel :)
2014. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!