Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi helyzetben leadhatom...

Az alábbi helyzetben leadhatom a történelem szakot?

Figyelt kérdés

Jelenleg Némettanári MA - Történelemtanári MA szakpárra járok. Németből már van főiskolai (régi, 4 éves) diplomám, amivel tanítok is.

Nekem a szakpár sok munka mellett, ezért úgy gondoltam, hogy a Némettanári-t leadom és majd egyszakos Történelemtanári MA-n folytatom a tanulmányaimat.


Így végül mégis kétszakos lennék.


A kérdésem: leadható a némettanári MA szak?


2014. szept. 27. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem adhatod le, mert nins egyszakos tanárképzés. Legfeljebb arról lehetne szó, hogy téhány tárgyat elfogadtatnál magadnak a némettanáriból, amit korábba már a fősikolán megcsinálnál, hogy csak azzal foglalkozz, amit kiegészítésképp kell tanulnod.
2014. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj, összekevertem a dolgokat! Pontosítok!

Először szereztem még évekkel ezelőtt egy némettanári diplomát, ami négyéves, főiskolai szintű.


Azután felvételiztem Némettanári MA - Történelemtanári MA szakra. (Tehát NEM osztatlan képzésben veszek részt! Vannak, akik eredetileg is egyszakos tanári MA-ra jelentkeztek.)


Szeretném leadni a Némettanári MA szakomat, így abból maradna a hagyományos főiskolai tanár szakom, és mellé elvégezném a Történelemtanári MA-t, egyszakosként.


Még egyszer hangsúlyozom, hogy én NEM az osztatlan tanári képzésben veszek részt.

2014. szept. 27. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ez esetben kérdezz rá ott, ahol tanulsz, hogy lehetséges-e az átjelentkezés. Mert tulajdonképpen akkor szakot váltasz, és kiegészítő képzést vézel (mely alapból egyszakos).
2014. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!