Emelt töri/ magyar?

Figyelt kérdés
Imádom a művészetet, így az irodalmat és a költészetet is. Nagyon szeretek olvasni, érdeklődöm is e felé, könnyebben is tanulom, mint a történelmet. A problémám ezzel az egésszel, hogy nagyon sokszor ellenkezik a véleményem a tanáraimmal, így már többször pórul jártam egy véleménykifejtés, érvelés kapcsán. Emelt történelemre jelentkeztem, könnyebb, mint a magyar érettségi, tényekre alapul, de nem érzem igazán a magaménak. Sokkal több tudás van bennem magyar szinten, nehezebben tanulom a történelmet, könnyebben felejtem, de fontos lenne a magas pontszám, végül ezért azt választottam. Rosszul tettem, le kéne adnom a törifaktot és átjelentkezni magyarra, vagy küzdjek vele ?

2014. szept. 16. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek a fakultációk semmit nem jelentenek, meg nem is nagyon érnek, révén, hogy mindkét tárgyból simán fel lehet készülni otthon az emeltre, szóval ha gondolod, nyugodtan leadhatod a magyart. Ezt a fakt csak most tűnik ekkora dilemmának.
2014. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne küzdjél, ha a szíved más irányba húz. Én most magyar szakon vagyok, és megbántam, hogy ide jöttem, mert valahogy nem annyira érdekel. A legnagyobb gond, hogy a magyar érettségi tényleg nagyon nehéz elvileg, mert nagyon szerteágazó az egész anyag. Nem sokan vállalkoznak rá. De hogyha úgy gondolod te bevállalnád és hogy jók hozzá a képességeid, ne hagyd, hogy bármi visszatartson.:)

Egyébként szerintem egyáltalán nem gond ha más a véleményed mint a tanáré, nálunk is van ilyen és a tanár örül neki, főleg ha az illető jól tud érvelni az álláspontja mellett. Ez pedig magyarból elég fontos.

Bár egy fakt tényleg nem olyan sok plusz, szóval fel tudnál készülni nélküle is, de a te döntésed.:)

2014. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!