Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás-menedzsmentet...

Gazdálkodás-menedzsmentet akarok tanulni, de nem teszek érettségit matekból?

Figyelt kérdés

Felmentésem van matekból. Még mielött lehurrognátok, hagy magyarázkodjak. Általános iskolába (is) jó tanuló voltam, kivétel matek. Mindig mondtam a tanárnak, hogy ha használhatnék számológépet, ötöst is simán kihoznék belőle. Természetesen nem engedte meg, sőt még nyíltan hülyének is nevezett ahányszor csak tudott. Szóval jól elvágta az önbizalmamat. Középiskolába lett meg a matek felmentésem, ettől függetlenül, ugyanúgy részt vettem az órákon és írtam a dolgozatokat is.(Plusz külön matekra is járnom kellett.) Viszont nem teszek érettségit belőle és az utolsó két évben már jegyet se kapok.

Ettől függetlenül rengeteg gazdasági tantárgyam van, ahol "furcsa" mód a matek résszel semmi bajom. (Talán jobban is szeretem, mint a magolós részét)

Tudom, hogy itthoni főiskolákon még plusz pontot is kapok a felmentésért, de vajon gazdálkodás menedzsmentre felvennének? Ők nyílván nem látnak bele a dolgokba, valószínüleg nem értenék, hogy mit akarok én ott? És hiába van felmentésem, abszolút nem akarnám ezt "kihasználni" a fősulin.

Szerintetek van esélyem?


((az igazság az, hogy magyar főiskola az csak egy ilyen utolsó opció, mindenképp külföldre szeretnék menni, ahol még fogalmam sincs ezt hogy kezelik, mert ott két kikötés van: matek érettségi és angol nyelvvizsga, amiből csak az angol van meg, de nyáron megyek ki és ott is "megtudakolom" a dolgokat))



2014. szept. 28. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol alkalmaznak olyan gazdálkodás-menedzsert, aki nem tud fejbő ötig számolni. Esetleg valamelyik kormánypártnál megélhetnél.
2014. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű leszek, és őszinte: esélyed sincs, és pontosan azért, mert a fejszámolós rész az nem csak konkrétan a fejben számolásból áll, hanem arra épül rengeteg agyi, logikai működés, gyors összefüggések átlátása ilyesmi, amit te saját bevallásod szerint is nélkülözöl. Szóval, nagyjából az első zh-ig maradnál ott életben. Külföldön meg nem tudom, hogy mit szeretnél a nem létező matek érettségiddel (el tudják helyezni, hogy ez milyen szint, de ha valóban szükséges, akkor majd írat veled az egyetem egy a saját rendszerükbe illeszthető tesztet, pont ugyanúgy, ahogy fel tudják ismerni a Rigó utcai nyelvvizsgát, de ettől függetlenül még TOEFL kell a nemzetközi érvényesüléshez).
2014. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Nem TOEFL-t, hanem Cambridge-t nemsokára leteszem (az nem évül el), már egy ideje dolgozok suli mellett, hogy meglegyen az 50 ezer forint.


Hát, köszönöm a válaszokat. Elszomorít, de hát ez van. Azért még próbálkozok.

Fogalmam sincs milyen más szakra mehetnék, az biztos, hogy nem akarok bölcsész szakra..

2014. szept. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!