Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemrég kezdödött el a suli,11....

Nemrég kezdödött el a suli,11. edikes vagyok, szakácsatot tanulok, és gyakorlatra járok már! Az igazság, hogy szakmát akarok váltani! De nem tudom hogy melyiket válasszam, segítségeteket akarom kérni, bővebben lejebb!?

Figyelt kérdés

Azért akarok váltani, mert elment a kedvem az egésztől!

Jónak tünt, de most már dolgozni is kell(gyakorlatot végezni) Reggel megyek, este delután jövök, nincs életem, nem látom a családomat, se a barátaimat!

A konyhafönök is reggel 6tól este 10ig dolgoznak, nincs családjuk, se szabad idejuk mert nem jutrá idejük! Ők is mondták hogy jól fontoljuk meg ezt a szakmát!

És ezt probálom meg elkerülni én is! Szomrorú hogy ilyen fiatalon elvárják a diákoktól hogy dolgozzanak napi szinten 7-10órát, szaros 1500-2000ezer forintért havonta!

A suli 1hónapba kemény 6nap! Ahéten: Hetfő,Kedd,Szerda Suli. utána Csüt/Pént. munka! Jövőhéten Bhét Végig munka!

A suliba nem tanulunk semmit, se a gyakorlaton! Idén évvégén lesz a vizsga, húzunk egy tételt: elő,fő étel, desszertet kell majd elkészíteni, de úgy hogy nem tudjuk hogyan kell ekészíteni mert erre senki nem készít felminket, se tanítja meg! És ha megbukunk akkor másik iskolát kell keresni! Akkor mi értelme a gyakorlatnak? Az hogy hagymát,krumplit,répát és más zöldésget pucolunk ettől nem tanuljuk meg, ja meg hogy takarítunk egésznap!

Ezért is akarok szakmát váltani, csak nem tudom hogy melyiket válasszam!

Szerintetek? Itt vannak a példák: Sima Érettségi, Marketing+Érettségi, Kereskedelem+Érettségi, Rendészet+Érettségi. Én nagyon a Marketing felé húzok, az milyen szakma, valaki tapasztalat, vélemény? Mindent szívesen meghallgatok! Igazából csak egy szakmát akarok érettségivel, mert a későbbiekben úgyse ezen a területen fogok dolgozni! Jelenleg modellkedem,(ez a nagy álmom) folyton kapok felkéréseket, de nincs időmrá, elkell utasítanom, a jelenlegi szakmám miatt! Ezért is akarok váltani, és a szakma+érettségivel meg bármikor jól jön mellé! Bocsi a regényért! :D:D



2014. szept. 20. 18:42
 1/1 anonim válasza:
Korod? Fiu-lány? Melyik megyében élsz? Remélem nem az vagy akire gondolok... :D Akkor segíthetek xd
2014. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!