Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj-s szakot végezzek...

Milyen okj-s szakot végezzek egyetem mellett? Programozói?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, HR szakra szeretnék menni egyetemre, levelezőre. De mellette ki kéne használnom a szabadidőmet okj-s képzéssel, amíg még ingyenes.

Bevallom, a matek nem az erősségem, ezért nem szeretnék mérnöki vagy informatikus egyetemre menni.

Gondolkoztam a programozói okj-n. Ugyanis ma mindenhonnan azt hallani, hogy orvos, mérnök, informatikus..... e 3 közül hozzám az informatika áll a legközelebb.


Ez így szerintetek milyen? A 2. egyetemi év után szeretnék gyakornokként elhelyezkedni már HR-rel is, és informatikával is, hogy minél több év tapasztalatom legyen mihamarabb.


Lehet 2 közelebbi szakot is választhatnék, bár az infó az mindenhol fontos már, egy HR-estől is elvárják, igaz nem programozói szinten. De szabadidőmben szívesen csinálnám másodállásban a programozást. Napi 2-3 óra, a fő munkakör pedig a HR lenne.


Mindenki azt mondja, hogy a mai világban már nehéz minden, súlya van, hogy mit választ az ember, és ha még jól is választ, elhelyezkedni sem könnyű. Az biztos, hogy az őseim nem lennének a helyemben. De azért jó lenne egy megerősítés, hogy jól gondolom-e ezt a továbbtanulást? És ha szerinted nem, akkor írd le, hogy te mit tanulnál a helyemben?



2014. szept. 30. 23:30
 1/4 anonim válasza:
77%
Programozó OKJ max viccnek jó, semmi másra nem.
2014. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én olyat is olvastam, hogy az egyszerűbb programozáshoz nem kell egyetem. De nem is akarom olyan magas szinten űzni, lehet megunnám vagy nehéz lenne.

Külföldre szeretnék majd menni HR egyetem után. Az okj miért vicc? Akkor minek van? Valamit pedig akkor is akarok tanulni okj-n, de nem tudom mit.

Légyszi ne a kedvemet vegyétek el, mert az ilyen kommentekre nem hallgatok. Talasztalat, illetve ötletek, amik érdekelnek.

2014. okt. 1. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
"amíg még ingyenes. " Az első szakma megszerzése ingyenes, csak (most pontos kort nem tudok) 21,22,23??? éves korig lehet nappalin végezni. Utána is ingyenes az első csak estin vagy levelezőn.
2014. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

21év után (azaz 22évesen) nem kezdheted el nappalin, de attól ingyenes lesz.

Hogy milyen OKJ éri meg? Nos erre én is rohadt kíváncsi lennék, mert én is szeretnék egyet, de ötletem sincs

2014. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!