Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi fontosabb? Azt tanulni,...

Mi fontosabb? Azt tanulni, amit szeretünk, vagy azt amivel jól tudunk majdan keresni?

Figyelt kérdés

Állandóan ezen dilemmázok, ugyanis engem pl. nagyon érdekelne a germanisztika, viszont akit csak ismerek, lebeszélt róla, mert állítólag nem lehet vele jól elhelyezkedni. Germanisztikás ismerősöm a diploma megszerzése után azonnal indult másoddiplomáért egy jobban fizető szakra. Ugyanezt hallom mindenhonnan az anglisztikáról is. Engem - valószínűleg a legtöbbekkel ellentétben - nem az angoltanári vagy fordítói állás, vagy az érdekel, hogy tökéletesítsem a nyelvtudásomat, hanem maga a nyelvtan, a nyelv szerkezete.


Én meg pont az ellenkezője vagyok: tanulok egy (állítólag) piacképes, "menőnek" számító szakon (bár én ebben nem vagyok biztos, mert szerintem nem sok használható tudást ad, de ezt mondják), de semmi kedvem csinálni. Nem mondom, hogy teljes időpocsékolásnak tartom, de majdnem. De nagyobb baj, hogy egyáltalán nem érdekel, egy hiba volt ezt választanom. Viszont, ha azt csinálom, ami érdekel, akkor meg nem garantált, hogy abból megélek. Pl. nagyon szívesen lennék erdei túravezető (a közelében sincs annak, amit tanulok), de kérdés, hogy hogyan lehet ezt megvalósítani.


Kinek mi a tapasztalata?


2014. okt. 3. 14:56
1 2
 11/20 anonim válasza:
Hát én erre annyit mondhatók , hogy én magamnak egész jövőm megterveztem , olyan szakmát tanulok ami egyáltalán nem érdekel , de jól keres elvileg , sőt tervezem hogy még egy olyan szakmát tanulok ami tényleg nem érdekel , de az is csak a rohadt pénz miatt lesz .... ( én mindig arra gondoltam hogy elmegyek tanárnak , mert az milyen jó , hogy a kölyköket tanítom , de nem lehet mert a tanári fizetés szinte semmi , és hát valljuk be , egy férfinak pénzt is kell hazavinni ... )
2014. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Haggyuk már ezt a "tanári fizetés semmi" dumát... -.-
2014. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És kedves emberek, oké hogy boldog de a hó végén már nem lesz kajára valója se akkor mi lesz vele?
2014. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
A tanári fizetés tényleg semmi! 8 Év után havi 110 ezer, 5x 8, óráért + 1-2 túlóráért?
2014. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ebben a dilemmában az én történetemmel talán segíthetek tisztábban látni:

Arról lenne szó, hogy én úgy tanultam tovább, ahogy akartam. Nem a fizetés motivált vagy a karrier lehetőség, inkább az, hogy mihez van kedvem. Már a második évemet koptatom a padban, és jelenleg is sokszor megkapom "de hát abból nem lehet megélni".... dumát (amúgy leginkább olyanoktól, akik egy percet nem töltöttek el a szakma berkeiben, de no para mert ők k*rvára értenek hozzá), ezért gyakran gondolkodom ezen. Arra jutottam, hogy igazából az ahol vagyok a lehető legjobb döntés volt. Egyrészt azért, mert egyszerűen a manapság piacképes szakokon én pillanatok alatt elvéreztem volna. Megpróbálhattam volna mérnöknek vagy pénzügyesnek menni, de mivel sík h*lye vagyok a matekhoz és kedvem sincs egyáltalán szenvedni vele, jobb ha itt maradok ahol vagyok. Ezen továbbmenve valamivel foglalkozni egyetemi szinten amihez se kedved se tehetséged egy teljes idő pocsékolás, ráadásul nem is lehet belőled az a szakember, aki után annyira vágyódnak a munkaerő piacon, max. valami középszerű s*eggfej lehet az emberből a futószalag mellett.

Másrészt senki sem lát a jövőbe! Lehet statisztikákra mutogatni, meg dumálni az anyósom, fodrászának unokahúgáról, aki szintén nem kapott ezzel állást. Lehetséges, hogy a végén egy hihetetlen siker történetem lesz, ahogy az is, hogy csúnyán elvérzek! Ezért van szükség mindig B tervre. Én és több társam tervezzük valamilyen szakképzés elvégzését, egy második diplomát, több nyelvből is felmutathatunk nyelvvizsgát, azt hiszem nem kell panaszkodnunk!

Ami a lényeg (számomra) nem lehet egy életet tervszerűen leélni, mindig lesznek buktatók. Amit megtanulsz, az sosem haszontalan vagy felesleges, az a tiéd és sosem veszik el. Éld úgy az életed, hogy sose bánj meg semmit és érezd jól magad! Ez az én életfilozófiám, amit nem kell elfogadni, a többségnek kell az anyagi biztonság vagy az éppenséggel nagyobb vagyon, de szerintem ők is csak ez alapján működnek!

2014. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi az inspiráló választ!



" Egyrészt azért, mert egyszerűen a manapság piacképes szakokon én pillanatok alatt elvéreztem volna. Megpróbálhattam volna mérnöknek vagy pénzügyesnek menni, de mivel sík h*lye vagyok a matekhoz és kedvem sincs egyáltalán szenvedni vele, jobb ha itt maradok ahol vagyok. Ezen továbbmenve valamivel foglalkozni egyetemi szinten amihez se kedved se tehetséged egy teljes idő pocsékolás, ráadásul nem is lehet belőled az a szakember, aki után annyira vágyódnak a munkaerő piacon, max. valami középszerű s*eggfej lehet az emberből a futószalag mellett. "



Pontosan így érzem én is! De azért van egy másik oldala is a történetnek...



Bevallom nektek, hogy a kérdésemet részben az e kérdésben olvasható 55%-os válaszoló hatására tettem fel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..



Itt ő tételesen leírja, hogy mi a hiba abban, ha valaki piacképtelen szakon tanul, hová vezet ez, hogy gondolkodnak a mai fiatalok. És én nem látok hibát az érvelésében (más hozzászólásait is ismerem, tudom, hogy hihető, amiket ír).



Szóval ezért érzem úgy, hogy arra is figyelni kell, hogy valamivel jól keressünk. Állandóan előre gondolkodok, nem akarok abba a csapdába esni, amiről ez a válaszíró is ír.

2014. okt. 4. 21:51
 17/20 anonim ***** válasza:
rokonom filozófus, előadásokat tart,könyvet ír nyaralójuk van egy Duna menti szép városban... igaz nincs mindenük meg de élvezi a munkáját és tulajdonképpen jól élnek :)
2014. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
azért azt elmagyarázhatná valaki, ha valami nem érdekel, azt mégis, hogy fogod megtanulni, hogy fogsz benne elhelyezkedni, és hogy fogsz annyira érteni hozzá, hogy jól megélj belõle... egyébként nincs olyan szakma, amibõl ne lehetne mocskosul megélni, csak sok a magatehetetlen hülye, aki inkább tanul valamit, amihez soha nem fog érteni, aztán egy életen át szajkózza, hogy ebbõl nem lehet megélni...
2014. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"azért azt elmagyarázhatná valaki, ha valami nem érdekel, azt mégis, hogy fogod megtanulni, hogy fogsz benne elhelyezkedni, és hogy fogsz annyira érteni hozzá, hogy jól megélj belõle..."



Szerintem az a válasz, hogy a szükség megtanít rá. Kénytelen-kelletlen megbarátkozol vele, alkalmazkodsz a helyzethez. Nem hiszem, hogy a buszsofőrök imádnák a munkájukat, de valószínűleg örülnek, hogy egyáltalán van munkájuk.

2014. okt. 4. 23:32
 20/20 anonim válasza:

jó, hogy pont a buszsofõrt említetted, azzal pobt ismerek 2 jó példát az elméletemre itt Londonban.

az egyik srác magyar, egész életében piros emeletes buszt akart vezetni Londonban, most piros emeletes buszt vezet Londonban. A másik egy macedón srác, egész életében túrista busz sofõr akart lenni, mikor kijött londonba mosogatófiúból küzdötte fel magát odáig, hogy van egy saját busza, kibézi, hogy épp hová szeretne elmenni európàban, majd felkeres ottani szállàshelyet, letárgyalja, hogy visz 30 embert és ahol a legjobb kedvezményeket kapja, ott lefoglal elegendõ szállást, majd megtölti a buszt túristákkal... mindketten szeretik amit csinálnak, És mindketten meg is élnek nem is rosszul...

De ha rühellsz vezetni, pláne nem akarod, hogy 40-50 koszos büdös jöttment ordítson körülötted, de elmész buszsofõrnek, akkor örülhetsz, ha egyáltalán felvesz a bkv helyi járatra, és ledolgozhatsz egy életet depresszióban...

2014. okt. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!