Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Motivációs szöveget a tanulásh...

Motivációs szöveget a tanuláshoz, ír nekem valaki?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és mindig probálom motiválni magam, de egyszerűen lusta vagyok tanulni... de szeretnék kiírni egy nagy lapra egy motivációs idézetet vagy szöveget, hogy mégjobban tudjam magam motiválni.. köszönöm előre is a válaszokat :) 17/L

2014. okt. 6. 16:47
 1/3 anonim válasza:

Sok tanulás->megfelelő munka->sok pénz. Nekem ez jutott hirtelen eszembe. Ha sokat tanulsz meglesz az előnye. Jobban fogsz keresni, nem mindegy, hogy havi 100.ooo ft ot keresel vagy 400.000 ftot. Én így szoktam motiválni magam.

A tanulás megélhetés. Azért tanulj, hogy meg tudj élni valamiből.

2014. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

oh nm is rossz :P köszii, de még várok válaszokat.

amúgy hogy ne értse férre senki jó tanuló vagyok, mert valahogy mindig rá veszem magam, de érettségi az mégis másabb mint egy felmérő.

2014. okt. 6. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne a pénzel motiváld magad, hanem a tudás örömével. Ne úgy tanulj, hogy leülsz és seggelsz mint atom, hanem próbáld végiggondolni a dolgokat, (főleg amit szeretsz) logikusan. Nem kell mindent szóról szóra tudnod, a lényeget jegyezd meg. Én például úgy szoktam tanulni , hogy csak szavakat ragadok ki a szövegből, aztán járkálok a szobámba és úgy teszek, mintha a barátaimmal próbálnám megértetni az anyagot. Így nem olyan nagy szenvedés, és hamarabb is végzel. Óránként pihenj negyed órát, egyél csokit és banánt közben. Ne tanulj napi 10 órát, viszont ha muszáj, akkor se úgy, hogy lefekvés előtt nem csinálsz semmi mást, a nap végén mindig nézz meg egy filmet, igyál meg egy sört a haverokkal, menj el moziba stb...


Biztos van valami ami érdekel, és gondolom tovább szeretnél tanulni, motiváljon az, hogy később olyan dolgokkal foglalkozhatsz ami igazán érdekel ( ne elsősorban a pénz legyen a húzóerő )

2014. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!