Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a legjobb módszer...

Mi lenne a legjobb módszer újra formába rázódni?

Figyelt kérdés
Néhány évet kihagytam az iskolából. Most 7 év munka után szeretnék főiskolára menni, ehhez szintemelő érettségit tenni. Mégpedig matematikából. Mi lenne a legjobb módszer? Gondoltam rá, hogy előveszem a középiskolai 1-2-3-4 könyveket és áttanulmányozom őket sűrű gyakorlással. Vagy van ennél jobb módszer? Tippeket várok.

2014. okt. 9. 15:35
 1/4 Yoniame válasza:

Először eress olyan oldalakat ahol érettségi és vizsgafeladatokat tudsz kitölteni, írd össze azokat amik nem mennek, és azokat gyakorold.

[link]

[link]

2014. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez elég lehet ahhoz, hogy az alapoktól felelevenítse a dolgokat?
2014. okt. 10. 07:11
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Fogsz egy csomó feladatgyűjteményt, és elkezded megoldogatni őket.
2014. okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 15 év után tértem vissza, abszolút a cipődben járok, középiskolai matekot kell tanulnom.

Egyelőre elég nehéz, mert sok olyan dolog is kiesett már, ami suliidőben természetes volt, jegyzeteléstechnika, ez-az.

Legfőképp a napirend okoz nehézséget, ki kell jelölni és szigorúan betartani a napi tanulóidőt, mert munka mellett nagyon könnyen el lehet úszni, és a hosszú-rövid távú memória is másképp sok évvel a középiskola után, nem megy az hogy egy összetettebb vizsgára előző nap felkészülök, folyamatosan kell tanulni.

A középiskolai feladatgyűjtemények alap, azt mindenképp csináljad szerintem, az érettségi miatt szerencsére rá leszel kényszerülve már jóval a suli előtt (nekem ez nem volt meg, szeptemberben rendes sokként ért a felismerés, hogy 10+ éve nem osztottam kézzel :)).


A legfőbb tanácsom a napirend, minden nap legyen legalább egy, de inkább két órád amikor a tanulmányokkal foglalkozol, mert nem nagyon lehet felnőttként, munka mellett a kiesett időt behozni egy-egy zh előtt, annyi minden más jár az ember fejében.

2014. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!