Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodás gyermekem én 25éves...

Óvodás gyermekem én 25éves vagyok jelenkezhetek nappali tagozatra? És milyen ellátást kaphatnék akkor? Gyerekem családi pótlékát a férjemnek kell át vennie?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Természetesen mehetsz nappali tagozatra,hisz a felsőoktatás nem korhoz kötött akár 80 évesen is lehetsz nappalis.

Támogatás..nos a családi pótlékot nem feltétlenül a férjednek kell "átvenni"kaphatod te is, attól hogy tanulsz, nem kötött fizetéshez a családi pótlék.

Ellátást nem kapsz, nincs olyan hogy attól hogy valaki kisgyerekes anyuka és tanul akkor neki "jár" valamilyen összeg. Ugyanazon szabályok vonatkoznak rád mint minden más nappalis egyetemistára. Ha fizetős képzésen vagy akkor a Bursa Hungarica ösztöndíj járhat egyedül. Ha állami támogatásos képzésen vagy akkor már van lehetőséged más összegekhez is.

Szociális alapon kaphatsz un. szociális támogatást és természetesen Bursa Hungarica ösztöndíjat (lakóhelyed önkormányzatától)

Egyszer(!!!) a képzés elején alaptámogatást, ami egy nagyobb összeg olyan 60 ezer körüli pénz. Jegyzet támogatást lehet hogy ad az egyetem,lehet hogy nem ez változó.

Mivel ezeket szigorúan szociális alapon osztják,elég szigorú feltételei vannak, család egy főre eső jövedelme alapján..(viszont nem egyforma az összeg az egyes egyetemeken..van ahol több van ahol kevesebb, jogszabály csak a minimumot határozza meg..de azért nem nagyon tudnak többet adni a minimumnál a legtöbb helyen)

Ezt sikeres pályázat után 5 hónapig kapod,következő félév után újra pályázni kell.

Van tanulmányi ösztöndíj, a 2. félévtől ahol már van teljesítményed..és megfelelő átlagot produkáltál.

Minden csak egy szemeszterre vonatkozik, azaz 5 hónapra, lesz a 2 nyári hónap amikor semmit sem kapsz.

Szóval azt lehet mondani, hogy ha elég jó anyagi helyzetben lévő nehéz karra/szakra jársz akkor havi 50 ezred is lehet 5 hónapon keresztül, de lehet hogy 0 Ft, mert nem vagy jogosult szoc.támra és nemsikerül jól az átlagod.

2014. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!