Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év az orvosi és szakosodás?

Hány év az orvosi és szakosodás?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már ezek után... De egyik helyen az volt, hogy Általános Orvosi 6 év, szakképzés+6 év (sebész. Máshol az volt, hogy 6 FÉLÉV (3 év) általános orvosi képzés, 6 FÉLÉV(3 év) szakosodás... És most nem tudom... Valaki aki pontosan tudja nagyon szépen kérem válaszoljon... Mert ha tényleg 12 év tanulás... Akkor nagyon meggondolom az orvosit.. + általános orvosi diplomával már dolgozhatok?

2014. okt. 19. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általános orvosi képzés hat év, tehát 12 szemeszter. UTÁNA van szakosodás, ami szaktól függően három-hét év szokott lenni. Általános sebészet esetében a szakosodás 72 hónap. Tehát egyetem elkezdésétől kb. 12 év mire sebész leszel.
2014. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
6 év az orvosi + az adott területre történő szakosodási idő(2-6 év). Viszont az egyetem elvégzése után már kapsz fizetést, szóval a szakosodási idő alatt már keresel.
2014. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó és igen ha megvan a diplomád, akkor már dolgozol, de kevesebb a fizetésed, és nem dolgozhatsz önállóan, csak felügyelet alatt.
2014. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Megéri szerintetek a 12 év tanulás??
2014. okt. 19. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Őszintén nem tudom. Valószínüleg nem. Nyugaton ezért van orvoshiány. Az egész szakma nem ér annyit, mint a befektetett energia. Azt, hogy neked megéri e azt csak te tudhatod.
2014. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jó orvos nem 12 évig tanul, hanem amíg nyugdíjba nem megy. Csak közben dolgozik is. Ezt tartsd szem előtt, ha ezt szeretnéd csinálni.
2014. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

"A jó orvos nem 12 évig tanul, hanem amíg nyugdíjba nem megy."


Ez nem igaz, mert általában nyugdíj után is járatják és olvassák a szaklapokat. :-D

2014. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem pont sebész szeretnél lenni, lehet hogy megéri
2014. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha nem sebész, akkor csontorvos, kutatóorvos, belgyógyász, traumatológus, kórboncnok :D
2014. okt. 19. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség a kérdés is...

Ha nem szeretnéd ezt csinálni és nem is érdekel, akkor persze, hogy nem éri meg.

Ha viszont úgy érzed, hogy vonz téged, érdekel, akkor fel sem teszed a kérdést, hogy megéri-e. Mert úgyis csinálni fogod, hiszen ezt akarod.

Amúgy a saját példámat felhozva:

12 éves korom óta tudtam, hogy orvosira fogok járni, úgy éreztem, én erre születtem.

Ezen belül azt is tudtam, hogy klinikumban fogok dolgozni, fel sem merült bennem, hogy elméleti ágon fogok tovább haladni.

Aztán persze összejött, csak másod-harmadévben elkezdtem kiábrándulni, hirtelen elveszett minden motivációm.

Ahogy közelebb kerültem a klinikumhoz, és egyre több orvossal beszéltem, megtapasztaltam a betegellátást a másik oldalról, rájöttem, hogy "úristen, én ezt nem akarom!"

Csak harmadévben már meg voltam lőve. Nem hagytam ott, mert nem indulnék 0-ról még egyszer sehol, nem is nagyon érdekel más. Meg hát a sok befektetett energia...

Pár hónapig holtponton voltam. Szerencsére motiváció nélkül is jó eredményeket produkáltam, de már-már fogalmam sem volt, miért csinálom az egészet.

Aztán ráébredtem, hogy az orvosi diploma nagy előnye, hogy a szélrózsa minden irányába mehetsz a papíroddal.

Elkezdtem barátkozni a gondolattal, hogy mi van akkor, ha elméleti területet választok, és nem klinikumot.

Szerencsére találtam olyan szakterületet, amiben végül el tudom képzelni magam, és érdekel is, megvan benne az egyensúly a gyakorlati és az elméleti oldal között.

Miért írtam ezt le?

Hogy nagyon gondold át, hogy ezt akarod-e csinálni!

Mint látod, én már nagyon korán eldöntöttem, tényleg nagyon kompatibilisnek éreztem magam az orvosi pályával, de majdnem otthagytam.

Másrészt rá akartam világítani a jó oldalára is:

nagyon sok irányba indulhatsz el egy orvosi diplomával, és az egyetemi évek alatt már próbálgathatod is a szárnyaidat, hogy megtudd, mi érdekel valójában.

Tulajdonképpen ha tényleg érdekel a szakma, nagyon kevés esély van rá, hogy ne találj olyan szakterületet, ami érdekel.

Egyébként a 12 évvel még önmagában semmire sem mész, utána kezdődik a java (főként akkor, ha tényleg klinikumban képzeled el a jövődet).


Egy orvostanhallgató

2014. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!